Artyści w dawnym Toruniu

Wydawnictwo: TNT, Wydawnictwo Naukowe PWN
toruń, artyści, Ignacy Zelek, historia
historia

Zbiór szkiców zatytułowany "Artyści w dawnym Toruniu" powstał w celu przybliżenia i spopularyzowania działalności wielu generacji twórców różnych specjalności artystycznych: architektów, malarzy, rzeźbiarzy, grafików, złotników i snycerzy. W ciągu wieków kształtowali oni oblicze artystyczne miasta, przyczyniając się do tego, że Toruń w przeszłości znany był jako ważny ośrodek artystyczny o szerokim kręgu oddziaływania.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Michael Shootbook | 2016-06-21