prawo, ue, unia europejska, unia

Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza omawia wszystkie istotne zagadnienia związane z funkcjonowaniem instytucji unijnych, tworzeniem prawa unijnego i jego stosowaniem w krajowych porządku prawnym. Druga zawiera całościowy i aktualny wykład z zakresu prawa rynku wewnętrznego oraz prawa konkurencji Unii Europejskiej. Tym samym publikacja obejmuje całość zagadnień prawa instytucjonalnego i materialnego.

Podręcznik adresowany jest zwłaszcza do studentów prawa, administracji, ekonomii, a także stosunków międzynarodowych i europeistyki oraz słuchaczy studiów podyplomowych i uczestników szkoleń z zakresu prawa unijnego. Jasny i precyzyjny język publikacji sprawia, że książka będzie pomocna w nauce przedmiotu oraz efektywnym przygotowaniu do egzaminów. Dodatkowym istotnym walorem podręcznika jest obszerne uwzględnienie bogatego i aktualnego orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE, zawierającego wykładnię przepisów normujących stosowanie prawa UE w krajowym porządku prawnym.

Książka stanowi również kompendium wiedzy umożliwiające także praktykom prawa oraz urzędnikom administracji publicznej pewne poruszanie się w skomplikowanej materii unijnego prawa.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: okładka