Interpelacje. Kulisy manipulacji

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza J&K
literatura faktu
Naira

Jest to książka o jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu telewizyjnym - o programie "Interpelacje". Fenomenalna popularność i ranga niemalże samodzielnej instytucji politycznej, jaką w swym najlepszym okresie zdobył ten program z gatunku skądinąd tak mało popularnego jak publicystyka polityczna, skłaniają do refleksji nad przyczynami tego sukcesu, a także spojrzenia za kulisy telewizyjnego studia. Autorzy książki - dwaj dziennikarze z zespołu redagującego "Interpelacje" - odsłaniają kulisy programu, pokazując jednocześnie nieznane, często nader pikantne i bulwersujące szczegóły polskiej sceny politycznej. Przewijają się po niej pierwszoplanowi aktorzy, co sprawia, że książka jest pasjonującym wglądem w wydarzenia i mechanizmy kształtujące polskie życie polityczne.

źródło opisu: J&K, 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie