Nieśmiertelna piramida

Tłumaczenie: Jerzy Wołk-Łaniewski
Wydawnictwo: Sonia Draga
La pirámide immortal

Napoleonowi Bonapartemu udało się zostać najpotężniejszym czło¬wiekiem swoich czasów. Był też o krok od podbicia całej Europy. Wcześniej zaś stanął na czele niemalże nieznanej wyprawy militarno- -badawczej do Egiptu, która zupełnie odmieniła jego umysł. Jest rok 1799. Rok wcześniej wojska francuskie wylądowały w Egipcie, a wraz z nimi - setka naukowców najrozmaitszych specja-lizacji. W owej...

Jest rok 1799. Rok wcześniej wojska francuskie wylądowały w Egipcie, a wraz z nimi - setka naukowców najrozmaitszych specja-lizacji. W owej kampanii toczonej po przeciwnej stronie Morza Śród¬ziemnego Napoleon ma trzy cele: wyprzeć Turków, aby zdobyć stra-tegiczną pozycję w regionie, przeciąć ważny szlak handlowy łączący Wielką Brytanię z Azją oraz-co dla niego równie ważne-zgromadzić jak najpełniejszą wiedzę o wspaniałej cywilizacji faraonów.
Dlaczego pewnej nocy całkiem sam wszedł do Wielkiej Piramidy? Co mu się tam przydarzyło?
Jak ten epizod wpłynął na jego los?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl

Moje klimaty, moja tematyka, ale cała historia jest przekombinowana i naciągana. Nie trafiła ani do mojego serca ani do mojego rozumu ;)

Fretkowniczka | 2016-09-29
Na półkach: Przeczytane, Do sprzedania
Przeczytana: 29 września 2016

Najbardziej...ezoteryczna, nieprawdopodobna i niejednoznaczna powieść Javiera Sierry...
Właściwie nie wiem, jak mam ją podsumować, jak ocenić. Porywająca, przemyślana w każdym calu, uwodzi czytelnika. A może zwodzi?
Tajemnicza i ciekawa, specyficzny archaiczny język, do którego trzeba się przyzwyczaić. Polecam.

Krzysiek88 | 2017-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2017