Muzyka ziemi żywieckiej

Seria: Dziedzictwo Kulturowe
Wydawnictwo: CIOFF

Opracowanie autorstwa znanego muzyka-folklorysty, laureata licznych festiwali i konkursów folklorystycznych, twórcy opracowań muzycznych dla wielu zespołów folklorystycznych, instrumentalisty grającego na beskidzkich instrumentach ludowych oraz kierownika artystycznego żywieckich zespołów pieśni i tańca. Książka jest efektem ponad 30-letniej pracy nad gromadzeniem, porządkowaniem i systematyzowaniem autentycznych zapisanych zasobów repertuarowych, z których część autor uzyskał w wyniku własnych poszukiwań i badań terenowych. Stanowi wybór materiału przydatnego do opracowań programów scenicznych w zespołach i kapelach ludowych. Niezwykle pomocna warsztatowo, bowiem zrealizowana przez praktyka i uwzględniająca specyfikę pracy z tego typu zespołami. dokonana w ścisłym połączeniu tańców regionu z przynależnymi doń tematami muzycznymi i przyśpiewkami.

źródło opisu: http://www.cioff.pl/index.php?menuID=wydaw

źródło okładki: http://www.cioff.pl/index.php?menuID=wydaw