Ptaki ziem polskich. Tom 2

Cykl: Ptaki ziem polskich (tom 2)
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
9 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna
Beata-Chiara

Tom drugi "Ptaków ziem polskich" zawiera dalszą część opisów gatunków ptaków wystepujących w naszym środowisku, jak równeż i tych przelotnych.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Drugi tom ponadczasowego leksykonu ptaków żyjących w Polsce, opisanych przez wybitnego ornitologa. Jako że od dziecka ptaki mnie fascynują, zachwycają i interesują, w wieku ok. 10-ciu lat przeczytałam ten drugi tom- zaraz po pierwszym. Na uwagę zasługują barwne ryciny z porównniem kilku gatunków ptaków- czego brakuje w wielu nowych książkach. Niewątpliwą zachętą do lektury tego dzieła (i jego pierwszej części) były rozmowy z moim wspaniałym ś.p.Dziadkiem, ornitologiem, który zachęcał mnie do czytania i zabierał na wycieczki do lasu, by pokazać wcześniej zobaczone w książce gatunki ptaków... Czasy te wspominam z rozrzewnieniem, są to jedne z moich najlepszych wspomnień- podczas wakacji u dziadków.
Sama książka, pomimo wciąż zmieniającej się systematyki, jest wciąż jednym z lepszych leksykonów ptaków Polski (porównać z nią mogę jedynie "Ptaki Polski" dr.Kruszewicza, napisane znacznie później). Dla miłośników skrzydlatych- pozycja obowiązkowa, choć obecnie trudna do zdobycia...

Buch_mota | 2017-05-24
jatymyoni | 2014-03-12