Hardcore. Nowe życie i miłość

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
religia
Lubczyk

Chcesz być szczęśliwy? Tutaj, na ziemi? A może życie właśnie stawia Cię pod ścianą? Nie próbuj głową przebić muru, tylko... i właśnie o tym opowiadają: - EKS, który kiedyś, zanim wstał z łóżka, musiał zapalić zioło i tak „pchał” dzień za dniem, zastanawiając się, „po co to wszystko”, - KS. KUBA BARTCZAK, który ministrantem był tylko przez tydzień, - HIOB, którego życie zostało złożone w...

- KS. KUBA BARTCZAK, który ministrantem był tylko przez tydzień,
- HIOB, którego życie zostało złożone w ofierze podczas rodzinnego paktu ze Złym,
- WIECZNY, który nie potrafił być ani mężem, ani ojcem,
- ARKADIO, który jako nastolatek narobił sobie ogromnych długów i wciąż „szedł w nieznane”,
- POISON, który bił się albo wchodził na słupy wysokiego napięcia – żeby pokazać, co potrafi.

Łączy ich to, że spotkali Jezusa…

Jeżdżą teraz w różne miejsca, dzielą się tym, co sprawiło, że ich życie nabrało sensu. Chcieliby, żeby każdy – bez wyjątku – miał pewność, że WARTO ŻYĆ. Jestem im bardzo wdzięczna, że opowiedzieli i mi, i Tobie o swoich doświadczeniach. Wcale nie obiecują, że będzie łatwo, bo życie to HARDCORE.
(Autorka)

źródło opisu: rafael.pl

źródło okładki: rafael.pl

Vemp | 2019-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2019

Warto przeczytać. Świadectwa ludzi, którzy dużo złego doświadczyli i też wyrządzili i mimo to nie zostali odrzuceni przez Boga.

Poruszyła mnie najbardziej pierwsza i ostatnia historia. Dają do myślenia!

Szkolny_Klub_ | 2016-11-15
Przeczytana: 12 listopada 2016

Zjawisko rapu chrześcijańskiego było mi całkowicie obce, aż do lipca tego roku. Sytuacja ta całkowicie zmieniła się podczas Światowych Dni Młodzieży, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Właśnie wtedy wzięłam udział w pierwszym w swoim życiu koncercie raperskim, i to chrześcijańskim, i to częściowo po francusku, stanowczo jest co wspominać. To wydarzenie wywarło na mnie bardzo pozytywny wrażenie, co sprawiło, że dość regularnie zaczęłam tej muzyki słuchać i właśnie to skłoniło mnie do przeczytania i zrecenzowania tej książki.

Autorką książki „Hardcore. Nowe życie i miłość" jest Monika Maśnik najczęściej kojarzona ze swoim tomikiem poezji pod tytułem "Wiersze zielone". Oprócz tego jest współautorką libretta „Et In Terra Pax – Orędzie Pokoju” a swoje wiersze publikowała w almanachach: „Dla Jego bolesnej męki” (2013), „A Duch wieje kędy chce…” (2010) oraz czasopismach: „Aspiracje”, „Lamelli”, „W Dolinie Cedronu”, „Znaj”.

Jeśli chodzi o formę tej książki, są to świadectwa czyli...