Zmanipulowany umysł

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
zdrowie, medycyna
Alek

Wiele poglądów dotyczących naszej moralności zależy od tego jak zostaliśmy wychowani i jak patrzymy na świat. Często słyszymy: „Każda kobieta powinna mieć prawo wyboru, a każdy człowiek prawo do postępowania według własnego sumienia” Autor w swojej książce przedstawił tezy, którymi posługują się zwolennicy aborcji, in vitro oraz teorii gender, obala mity z nimi związane i konfrontuje je z przeprowadzonymi badaniami na ten temat. Zachęca do nowego spojrzenia na kontrowersyjne tematy i zaprasza do rzeczowej dyskusji. Zwraca również uwagę na manipulacje z jakimi często spotykamy się w mediach, mających na celu popieranie „przemysłu aborcyjnego”. Równocześnie szanuje szlachetne intencje i wrażliwość osób, które nie zawsze sobie zdają sprawę, że in vitro czy aborcja nie ma na celu dobro drugiego człowieka ale stanowi źródło zdobywania pieniędzy kosztem cudzego cierpienia

źródło opisu: http://wydawnictwom.pl/poradniki-psychologia-i-wia...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwom.pl/poradniki-psychologia-i-wia...»

Aleksandra | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Radzę się nie przejmować średnią ocen, ponieważ jest zaniżana przez osoby, które wystawiły jedną gwiazdkę, nawet nie zaglądając do książki, a jedynie słysząc o niej podczas audycji w Trójce.
Książka niewątpliwie drażni wiele osób o lewicowym światopoglądzie, gdyż uderza w to, w co one bardzo głęboko wierzą.

Mi się bardzo podobała.I jestem przekonana, że większości osób o prawym sumieniu także będzie się bardzo podobać. Porusza ważne tematy, ma bardzo dobrze dobraną argumentację.

Alek | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Super pozycja. Mnóstwo logicznych argumentów, faktów, statystyk, podanych w bardzo przystępnej formie. Świetny język. Znakomicie pokazane jest jak absurdalne jest wiele argumentów, którymi posługują się zwolennicy aborcji, gender czy seksedukacji.
Już teraz czuję, że ta książka będzie dla mnie bardzo użyteczna w dyskusjach ze znajomymi. Omawiane tutaj mity są właśnie tymi, którymi oni się najczęściej posługują.

Lidia Sabaudzka | 2017-05-14
przeklam_literacki | 2016-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Autor podpisał się na okładce nie tylko swoim nazwiskiem, ale też postawił trafną diagnozę swojego stanu: "zmanipulowany umysł".
Przykre, że Trójka firmuje swoim logiem taką tandetną propagandę.

Agnieszka89 | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Bardzo dużo konkretów, ciekawe tematy. Polecam!!!

Niebanalna | 2017-12-26
Przeczytana: grudzień 2017

Niektórzy nie sięgną po tę książkę twierdząc, że mają już wyrobione zdanie na drażliwe, społeczne i światopoglądowe kwestie typu aborcja, eutanazja, in vitro oraz edukacja seksualna. Niektórzy mogą wysunąć wnioski, że "Zmanipulowany umysł" może nas chce zmanipulować i jest niczym innym jak propagandą w określonym kierunku, wręcz czarno-białym. Ja jednak uważam, że pomimo, iż każdy dorosły człowiek ma jakieś określone, własne zdanie, to i tak nic nie szkodzi na przeszkodzie po zaczerpniecie wiedzy z różnych źródeł i mediów, w tym zaglądnięcie do tej pozycji. Oczywiście każdy z nas powinien przefiltrować informacje i poddać je krytycznemu myśleniu, a nie ślepo powtarzać banały z telewizji czy wypowiedzi polityków.

mbednarek | 2018-03-24
Przeczytana: 24 marca 2018