Podróż z Syjamu do Tajlandii

Seria: Kontynenty
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Justyna

"...Zobaczyłem tajemnicze brzegi, cichą wodę, kraje brunatnych ludów, gdzie Nemezis czyha w ukryciu, ściga, dopada tak wielu z rasy zwycięskiej, pyszniącej się mądrością, swą wiedzą, swą siłą" - tak pisał Józef Conrad w opowiadaniu "Młodość". Ale Nemezis czyhając w Tajlandii na Europejczyków jest również katem tych, co się tutaj urodzili. Ukrywa się pod postaciami bezrobocia, lichwiarstwa, amusements, heroiny i marihuany.
Lecz pomimo tych przeciwności losu Tajowie są serdeczni i uprzejmi dla siebie i dla cudzoziemców. Może dlatego, że nigdy nie dźwigali jarzma kolonializmu, a może taką mają naturę? Ryż w tym kraju rodzi się obficie, szkół stale przybywa - są więc powody do optymizmu i nadziei, tym bardziej że już dzisiaj Tajlandia jest wśród krajów ASEAN pierwszym eksportem ryżu i zajmuje czwarte miejsce pod względem produkcji energii elektrycznej oraz dochodu narodowego na jednego mieszkańca.

źródło opisu: książka

źródło okładki: książka

książek: 1936
Justyna | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Ciężko się czyta. Jest nudna, pełna nieznanych nazw i niewyjaśnionych terminów.

książek: 20433
Bogusław | 2017-09-19