The drowned boy

Tłumaczenie: Kari Dickson
Cykl: Konrad Sejer (tom 11)
Wydawnictwo: Vintage
Carmen Zita og døden
angielski
anulka

‘He'd just learnt to walk,’ she said. ‘He was sitting playing on his blanket, then all of a sudden he was gone.’

A 16-month-old boy is found drowned in a pond right by his home. Chief Inspector Sejer is called to the scene as there is something troubling about the mother’s story. As even her own family turns against her, Sejer is determined to get to the truth.

źródło opisu: www.amazon.co.uk

źródło okładki: www.amazon.co.uk

annamagdalena | 2018-10-26

Skłamałabym mówiąc, że czytanie nie sprawiło mi przyjemności. Ciekawy i niecodzienny pomysł na poprowadzenie fabuły...

Mamy zdarzenie. Utonęło dziecko. Pozostaje jedynie wyjaśnić czy był to nieszczęśliwy wypadek, zbrodnia w afekcie czy zaplanowane morderstwo? Jeśli spodziewacie się wyszukanych metod śledczych, setek podejrzanych i walk na sali sądowej... cóż, to nie ten przypadek.

Wszystko co otrzymujemy, to detektyw z przeczuciem, że coś w tej sprawie nie gra... Obserwujemy rodziców z bliska, bardzo bliska. Jak sobie radzą? Co myślą i czują? Jakie jest ich życie wewnętrzne? Fascynująca sprawa!

Przez cały czas zastanawiałam się czy przeczucia wystarczą? Gdzie dowody? A może wcale ich nie ma, bo być nie może?

Dałabym więcej gwiazdek, ale zakończenie mnie rozczarowało. Nie jest to typowy kryminał, raczej powieść z pogłębionym rysem psychologicznym bohaterów. Niezła.