Po ludobójstwie. Państwo i społeczeństwo w Rwandzie 1994-2012

Cykl: Societas (tom 71)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka

Współczesna Rwanda prezentuje unikatowy model wychodzenia z kryzysu. Staje się silnym graczem na arenie międzynarodowej, współdecydującym o stabilności politycznej regionu i jego rozwoju gospodarczym. Celem niniejszej monografii jest ukazanie Rwandy jako jednostki wyjątkowej w regionie Wielkich Jezior Afrykańskich i całej Afryki Wschodniej, zarówno w zakresie relacji wewnętrznych, jak i międzynarodowych. Znajomość procesów polityczno-społecznych zachodzących obecnie w tym kraju staje się niezbędna dla zrozumienia szeregu zjawisk i procesów o charakterze priorytetowym dla całego regionu, takich jak wysiłki podejmowane przez przywódców państw sąsiednich na rzecz zakończenia konfliktów na pograniczu kongijskim, a także polityki realizowanej w ramach organizacji regionalnych, ze Wspólnotą Wschodnioafrykańską na czele.

źródło opisu: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=123422

źródło okładki: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=123422