Jeden za drugim

Cykl: Robert Hunter (tom 5) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Sonia Draga
One by one
Adam Olesiejuk

Detektyw Robert Hunter ze specjalnej jednostki wydziału zabójstw policji Los Angeles odbiera dziwny telefon. Anonimowy rozmówca podaje mu adres strony internetowej i zmusza, by dokonał szokującego wyboru. Hunter może jedynie patrzeć, jak ktoś torturuje i morduje niezidentyfikowaną ofiarę, transmitując to wszystko na żywo przez Internet. Policja Los Angeles we współpracy z FBI używa wszelkich...

Policja Los Angeles we współpracy z FBI używa wszelkich dostępnych środków, by namierzyć źródło sygnału, ale zabójca umie doskonale zacierać za sobą ślady. Hunter i jego partner Garcia dopiero rozpoczynają swoje śledztwo, gdy Hunter dostaje kolejny telefon.
Nowy adres internetowy. Nowa ofiara. Ale tym razem zabójca postanowił zrobić ze swojej gry sadystyczne reality show na żywo, w którym każdy może oddać decydujący głos.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2189/thriller-i-sensacja.html

Roman Dłużniewski | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Carter do perfekcji opanował sekrety marketingu. Umiejętnie stopniowane napięcie, drobiazgowe opisy koszmarnych zbrodni (to się zawsze fajnie czyta, prawda? Jak innych torturują i mordują. Siedzimy sobie wygodnie w fotelu czy na tarasie. Albo może na plaży i aż wypieków dostajemy z emocji..), zaskakujące zakończenie. I przede wszystkim ON. Robert Hunter. Sherlock Holmes mógłby za nim teczkę nosić. Podczas rozmowy z Michelle w restauracji czekałem, aż zacznie podawać daty urodzenia i imiona rodziców gości. Książkę się w miarę nieźle czyta, tylko to wszystko jakieś takie wydumane, udziwnione do granic. Czy mogę polecić tę powieść ? Nie wiem.

veinylover | 2017-10-27
Przeczytana: 27 października 2017

Daję wysoką ocenę za fabułę i budowanie napięcia.
Autor ponadto należy do tych, którzy posługują się realizmem w aspekcie - nazwijmy to - naukowym. Rzeczywiście NaOH potrafi całkowicie rozpuścić ludzkie ciało i użycie tego środka w powieści świadczy o tym, że facet ma podstawowe pojęcie, przynajmniej o chemii, albo że potrafił się merytorycznie przygotować. Inni niedouczeni pisarze posłużyliby się jak zwykle kwasem kontynuując powszechną głupotę w tym względzie. NaOH faktycznie niszczy wszelkie ślady biologiczne, w tym ślady DNA.
Pisarz ten bardzo lubuje się w okrucieństwie, o czym pisałem przy innych jego książkach, a nawet ryzykuje, że zbudzi upiory. Autor ma także dość pogardliwy stosunek do współczesnego społeczeństwa, a przynajmniej tej jego części, która głupieje spędzając czas na portalach społecznościowych odmóżdżając się i odrywając od realnej rzeczywistości. Jeśli ma rację, że gdyby ktoś pozwolił ludziom głosować w sposób pokazany w książce i ludzie zagłosowaliby tak,...

Kiwi_Agnik | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

Rewelacyjny i świetnie napisany thriller psychologiczny.

Czy wyobrażacie sobie, że ktoś decyduje o waszym życiu?
Czy wyobrażacie sobie, jak to jest, kiedy wiecie, że za chwilę zgniecie?
Czy wyobrażacie sobie, że nic nie jest was w stanie przed tym uratować?

Tego sobie nie musicie wyobrażać, to możecie przeczytać; wystarczy wziąć do ręki książkę pana Cartera "Jeden za drugim" i zanurzyć się w świecie niewyobrażalnej fantazji.

Apodyktyczny morderca z hegemoniczną władzą, ekspresywni detektywi niestrudzenie dążący do ujęcia sprawcy, dynamiczna, niezwykle wciągająca, mocna i brutalna fabuła nacechowana złożonymi emocjami dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach i spragnionych mocnych wrażeń.

Czytając tę powieść zastanawiałam się kto jest bardziej szalony : pan Carter, który to pisze, czy czytelnik, który to czyta?

Polecam!

Aneta Wiola | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

KLIK- WYBIERASZ, GŁOSUJESZ - ... I ZOBACZ JAK KTOŚ UMIERA!
Detektyw specjalnej jednostki Policji Los Angeles - Robert Hunter otrzymuje pewnego dnia telefon od tajemniczego nieznajomego, który kieruje go na pewną stronę internetową. Gdy wraz ze swoim partnerem Carlos'em Garcią zaglądają na podany adres, nie mogą uwierzyć w to co widzą... Nagle jeden z nich usłyszy pytanie: - ogień czy woda? Jak ma zginąć ofiara?
Hunter i Garcia są bezsilni wobec sprawcy; z czasem jest jeszcze bardziej zuchwały, a jego metody dokonywania publicznej egzekucji wywoła gęsią skórkę u każdego. Transmisja z tego procederu jest transmitowana na żywo, a FBI (przy której zasięga pomoc Policji LA) jest bezsilna wobec geniusza komputerowego, który w sieci jest nieuchwytny.
Kim jest morderca? Jak zasieje ziarno strachu wobec detektywów? I czy ofiary wybierane są losowo, czy istnieje jakiś związek między nimi? Te wszystkie odpowiedzi w najnowszej i mocnej powieści Chrisa Carter.

"MAM NADZIEJĘ, ŻE PODOBAŁO...

Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie sięgnąć po kolejną książkę Cartera.
Plusy:
- mocny początek książki – morderstwo z wyborem rodzaju śmierci z transmisją internetową;
- spalenie, utopienie, pogrzebanie, zjedzenie itp.
- detektywi Robert Hunter i Garcia ponownie w akcji;
- akcja pędzi do przodu, kolejny zaskakujący pomysł na ciekawą fabułę;
- przesłanie mordercy „złap mnie, jeśli potrafisz” czy „złap mnie, zanim znowu kogoś zabiję”
- szczegółowe opisy zbrodni (czasami za dokładne);
- internet – głosowanie jakim rodzajem śmierci ofiara ma zginąć;
- uwielbiam książki do których czytania chcę jak najszybciej powrócić;
- gwarancja ciekawej lektury i wielu wrażeń (czasami wciska w fotel);
- jak dla mnie ciekawe, zaskakujące zakończenie.
Minusy:
- kolejne powtórzenie życiorysu Huntera (za szybko czytam kolejne książki);
- za dużo nieomylności i idealnej dedukcji Huntera.
Carter został jednym z moich ulubionych pisarzy.
Ogółem książka bardzo dobra.

Bożena | 2017-07-02
Przeczytana: czerwiec 2017

Ktoś transmituje przez internet męczeńską śmierć nieznanej osoby, to widzowie w głosowaniu opowiadają się za rodzajem tortur i finale tej zbrodni. Morderca manipuluje widzami, przewiduje reakcje społeczne i wie, że po pierwsze napis - Winna/Winny - wywoła u odbiorcy negatywne uczucia a po drugie ciekawość ludzka jest silniejsza od rozsądku. Hunter musi działać szybko bo morderca planuje już następne "przedstawienie" i wciąga go tą okrutną grę.

Carter w charakterystyczny dla siebie sposób przedstawia nam portret psychologiczny mordercy, motywy i logikę jego działania. A opisy morderstw są tak realistyczne, że czytelnik autentycznie przeżywa ból i tortury jakich doświadcza ofiara
Przeraża mnie fakt, że ludzi fascynuje przemoc i dodatkowo nakręca ich możliwość uczestniczenia w tym reality show poprzez głosowanie - jedno kliknięcie może decydować o czyimś życiu. Nawet najbardziej drastyczne wybory podjęte zbiorowo rozmywają poczucie winy u jednostki.

Gorąco polecam!to pozycja krwawa...

Stokrotka | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Detektyw Robert Hunter kontra morderca transmitujący zbrodnie przez Internet. Tak - bez spoilerowania - można streścić thriller Chrisa Cartera „Jeden za drugim”.
Jak każda książka cyklu, ta również jest wciągająca, trzymająca w napięciu i przerażająca. Autor porusza w niej ponadto aktualny problem cyberprzemocy, trollowania, internetowej anonimowości, bezmyślności i bezduszności. Obraz daje do myślenia. Przytłacza. Smuci.
W moim odczuciu, powieści Chrisa Cartera to gwarancja dobrej lektury i mocnych wrażeń.

Beata | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017

Kolejny rewelacyjny thiller Ch. Cartera. Powieść świetnie się czyta. Akcja, jak zazwyczaj u tego pisarza, brutalna i krwawa, intryga spójna i poprowadzona sprawnie. Podczas czytania trudno się oderwać, chwilami tylko nadbiega myśl, jak bardzo ludzie chcą i potrafią być okrutnymi, bezmyślnymi. Czy ludzkość rzeczywiście cierpi na odhumanizowanie i brak empatii? Zawsze tacy byliśmy, czy też anonimowość w Internecie daje nam poczucie bezkarności i odrealnienia? Podczas czytania czasami dochodziłam do przerażających konkluzji... A jak my byśmy wybrali...?

Heisenberg | 2017-05-03

Nie ukrywam, i niejednokrotnie o tym wspominałem, że Chris Carter należy do mojego absolutnego topu pisarzy ogólnie, bez względu na gatunek literacki. Jego wcześniejsze cztery książki uważam za majstersztyki thrillera pisanego (aczkolwiek „Rzeźbiarz śmierci” miał słabsze momenty; na szczęście nie było ich wiele).
Długo czekałem na powrót do lektury książek Cartera, oj długo. „Jeden za drugim” stał cierpliwie na półce długo i czekał na swoją kolej. Teraz się doczekał.
Po przeczytaniu książki mogę stwierdzić tylko jedno – Carter ciągle wymiata! Powieść tą czyta się diabelnie szybko, pomagają w tym krótkie, zwięzłe rozmiary, co zresztą jest charakterystyczne dla tego autora. On się nie bawi w przydługawe opisy; jego pisanie to po prostu miażdży!
Jest on jednym z niewielu autorów w moim prywatnym rankingu, którzy powodują że nie można oderwać się od lektury; już chcesz na dziś skończyć czytanie, ale się nie da; ciekawość zżera co wydarzy się dalej.
Książką „Jeden za drugim” nie...

deana | 2017-06-08
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Jeden telefon. Jeden link. Jedna rozmowa. Dla detektywa Roberta Huntera jeszcze nie było jasne, że w ten sposób rozpoczęła się skomplikowana gra z psychopatycznym mordercą, który do swoich celów wykorzystał najbardziej nieobliczalne narzędzie: Internet i fascynację gapiów. Swoje ofiary wybiera pozornie przypadkowo. A ich śmierć, za każdym razem coraz bardziej brutalna i bestialska jest transmitowana w sieci. Wcześniej jednak jest głosowanie. Internauci głosują w jaki sposób ma umrzeć ofiara.

,,Jeden za drugim" to misternie skonstruowany thriller. Dynamiczna akcja i bezwzględność oprawcy od pierwszych stron przyciągają uwagę. Śledczy długo pozostają krok za sprawcą, drepczą w miejscu i bezsilnie obserwują jego coraz bardziej spektakularne ,,akcje". I chociaż zbrodniarz podrzuca wskazówki to trzeba dopiero przebłysku geniuszu detektywa Huntera aby dostrzec motyw i wreszcie zacząć polowanie. Sam czytelnik nie ma szans sam odgadnąć sedna sprawy. Wszystko rozgrywa się po za nim. Może...