rozwiń zwiń

Dość gry pozorów. Młodzi macie głos(y)

Okładka książki Dość gry pozorów. Młodzi macie głos(y)
Adam CymerPiotr Kuczyński Wydawnictwo: Krytyka Polityczna biznes, finanse
160 str. 2 godz. 40 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna
Data wydania:
2016-06-03
Data 1. wyd. pol.:
2016-06-03
Liczba stron:
160
Czas czytania
2 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365369215
Tagi:
ekonomia młodzi młodzież finanse przyszłość młode pokolenie polska
Średnia ocen

                4,0 4,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Ekonomia polityczna „dobrej zmiany” Gajewski Dominik, Piotr Kuczyński, Hanna Kuzińska, Maria Libura, Leokadia Oręziak, Michał Sutowski, Piotr Wójcik, Rafał Woś
Ocena 5,7
Ekonomia polit... Gajewski Dominik, P...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,0 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
307
51

Na półkach: , , ,

Autorzy pokrzepieni wzmożoną aktywnością młodych ludzi podczas minionych wyborów, postanowili nakierować ich na odpowiednie tory, co by przypadkiem nie zboczyli z trasy, którą im wyznaczają jako jedyną słuszną alternatywę dla dzisiejszej beznadziei.

Rozpoczęli od krótkiej lekcji historii, przypominając o ruchu "Solidarności" i walce o wolność i swoje przekonania. Następnie przeszli do omówienia początków "wolnej" Polski i neoliberalnych siłach, które opanowały nasz kraj, kalecząc go okrutnie z innej strony (niż to czynili komuniści).

Zgadzam się z diagnozą jaką postawili autorzy, ale nie ze sposobem leczenia. Pierwsza rzecz, przy której zapaliła mi się lampka, to łagodny opis przejścia z komuny do III RP, jak w podręczniku szkolnym. Żadnej wzmianki o TW "Bolku" o układzie magdalenkowym i przejęciu władzy zakulisowej przez służby. Autorzy przemilczeli najważniejszą sprawę jaką było wielkie oszustwo narodu i powstanie III RP na jego fundamentach. Później wszystko się wyjaśniło - autorzy bronią tego systemu, dlatego byli oszczędni w dysponowaniu prawdą.

Autorzy starają się przekonać, by nie marnować swoich głosów na antysystemowców, bo chociaż mieszkamy w szopie, to przecież jest nasz dom i nie powinniśmy go burzyć, aby zbudować coś nowego. Lepiej jest wstawić nowe okna, deski, piec, załatać dziury w dachu, wyczyścić komin, naprawić krany, by nie przeciekały, pomalować ściany, wstawić nowe meble i… nieważne, że ten dom chwieje się na cegłach, wystarczy kosmetyka.

Nie zgadzam się z takim ujęciem sprawy, choć piękne jest to, że mając podobną diagnozę mamy inne wizje rozwiązania problemu. Choć stoję przy stanowisku, że jeśli już wdała się gangrena, to nie ma co pudrować tego miejsca tylko ciąć, żeby nie wdała się w resztę naszej tkanki. Ratujmy, to co nam jeszcze zostało i zmieńmy system, który spowodował tę zabójczą infekcję.

Choć diagnostycznie jest tu dobrze przedstawiona sytuacja Polski, to nie polecam tej lektury, ponieważ jedynie mąci w głowach i rozcieńcza siły, które są potrzebne nam do dokonania konkretnych zmian. Szkoda czasu, tu trzeba działać, a autorzy serwują jakieś półśrodki. Historycznie - ocena mierna, diagnostycznie - dobry z plusem, rozwiązanie - ocena niedostateczna. Ogólnie treść książki oceniam na mierną z plusem. Jeśli chcemy mieć realny wpływ na nasze Państwo i chcemy naprawdę coś zmienić na lepsze, to przede wszystkim musimy zmienić system, który jest antyobywatelski i skrywa partiokrację pod szyldem demokracji.

Treść książki, kierowana jest do młodych czytelników. Dlatego apeluję do Was, nie dajcie sobie wmówić, że można coś osiągnąć półśrodkami. Ten system, w którym istniejemy, łatwo sobie poradzi z takimi działaniami i nadal będziecie budzić się z ręką w nocniku.

Autorzy pokrzepieni wzmożoną aktywnością młodych ludzi podczas minionych wyborów, postanowili nakierować ich na odpowiednie tory, co by przypadkiem nie zboczyli z trasy, którą im wyznaczają jako jedyną słuszną alternatywę dla dzisiejszej beznadziei.

Rozpoczęli od krótkiej lekcji historii, przypominając o ruchu "Solidarności" i walce o wolność i swoje przekonania....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    10
  • Chcę przeczytać
    9
  • Posiadam
    3
  • 2016
    1
  • Literatura faktu / reportaż / publicystyka
    1
  • Ulubione
    1
  • Non-fiction: polityka, filozofia, socjologia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dość gry pozorów. Młodzi macie głos(y)


Podobne książki

Przeczytaj także