Prasa województwa krakowskiego w latach 1918-1939

Wydawnictwo: Mozaika
838873718X
historyczna

Autor podjął się ambitnego zadania napisania dziejów prasy lokalnej, rozległego przed 1939 r. województwa krakowskiego, obejmujących lata 1918-1939. Takiej syntezy dotąd nie było. [...] Znajomość zawartości prasy, wielu materiałów archiwalnych i piśmiennictwa naukowego pozwoliły autorowi na osadzenie prasy w realiach epoki, uwzględnienie przy powstawaniu prasy lokalnej wielu uwarunkowań, w tym też nieformalnych, niejako zakulisowych. Tym samym formułowane wnioski stały się bardziej pełne i wiarygodne, spostrzeżenia trafne, co skłania [...] do wyrażania opinii o przykładowej wręcz rzetelności warsztatowej..