Księga Welesa

Tłumaczenie: Witold Jabłoński
Wydawnictwo: Triglav
religia
Entrophia999

„Księga Welesa” Zagadkowe tabliczki – tajemnicze pismo Słowian. BIBLIA SŁOWIAN i SŁOWIAŃSKIE WERSETY dla jednych, FAŁSZERSTWO niedoskonałe dla innych, w tłumaczeniu pisarza - SKANDALISTY Witolda Jabłońskiego. Przedstawiamy pierwsze w Polsce wydanie „Księgi Welesa”, która w Rosji i na Ukrainie doczekała się już wielu edycji. Dla niejednego współczesnego słowianofila czy rodzimowiercy stała się podstawą tożsamości słowiańskiej, jako jedyny w Europie zabytek literatury zachowany z doby pogańskiej. Dla oficjalnej nauki to stworzone ok. 1800 r. ordynarne fałszerstwo, wymyślony język zapisany sztucznym alfabetem. Tak czy inaczej to unikatowe świadectwo dziejów Słowian i fascynacji ich kulturą. Polskiego przekładu literackiego dokonał skandalizujący pisarz Witold Jabłoński.

źródło opisu: http://www.triglav.com.pl/

źródło okładki: http://www.triglav.com.pl/

doliwaq | 2017-10-08

Cięzko opisać książkę, która jest tak oczywistym fałszerstwem z XIX wieku, że nie ma nawet wątpliwości. Jednak fałszerstwo to posiada już wartość historyczną, w końcu ktoś się napracował żeby spisać w XIX wieku na dębowych tabliczkach dziwne znaki i nawet ich nie pokazywać by jeszcze bardziej uwiarygodnić to rzekome znalezisko.
Książka jest chaotyczna, wiele dziwnych, czasem zmyślonych, czasem historcznych nazw, wiele dziwacznych wydarzeń opisanych, nie przekazuje to żadnej wartościowej wiedzy ani nie rozwija człowieka w żaden sposób.
Można poczytać jeśli chce się cżłowiek dowiedzieć jak w XIX wieku wyobrażano sobie dawne czasy i próbowano dokonać falsyfikacji.

Marta | 2017-09-09
Teresa Ebis | 2017-07-19