Niemcy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poznajemy Unię Europejską". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Unia Europejska, Niemcy
historyczna

Niemcy są od stuleci jednym z najbliższych sąsiadów Polski. Nasze losy, historia i kultura splatały się ze sobą wielokrotnie. Wiele nas łączy, ale i wciąż wiele dzieli. Stereotyp Niemiec w świadomości międzynarodowej jest dosyć podobny: bogaty kraj, ze świetnie rozwijającą się gospodarką, pracowitym społeczeństwem i starą germańską kulturą. W świadomości Polaków stereotyp Niemca nie jest tak jednolity. Lata zaborów, okupacji, życia w odmiennych systemach politycznych i ekonomicznych odcisnęły na nim swoje piętno. Starsze pokolenie pozostanie naznaczone tymi doświadczeniami, młodsze natomiast, wychowane w dobie otwarcia na Europę i świat, jest pozbawione obciążeń historycznych, otwarte, pragmatyczne i zapatrzone w przyszłość..

TheQueenSonia | 2013-02-01
Przeczytana: marzec 2012