Trening bez przyrządów

Tłumaczenie: Magdalena Jatowska
Wydawnictwo: RM
Das Muskel - Workout
trening, motywacja, kalistenika, siła, forma
sport

Aby być zdrowym i przeszkolonym nie potrzebujesz sprzętu high-tech. Najbardziej skuteczne narzędzie to masa ciała! Dr Ingo Froböse pokazuje, jak każdy, bez urządzeń w domu, w biurze lub w podróży, dzięki koordynacji i sile mięśni może wykonywać ćwiczenia w różnych poziomach w dowolnym czasie.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Mariusz Brząkalik | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016

Nie ocenię w tym momencie tego, jak bardzo owa książka i zawarte w niej ćwiczenia są efektywne. Nie jestem w stanie. Choć muszę przyznać, że wbrew pozorom okazują się wymagające. Ćwiczyłem wcześniej, na ogół z dodatkowym obciążeniem, a tu, mając do dyspozycji "tylko" ciężar własnego ciała, solidnie byłem w stanie się zmęczyć. Autor dokładnie omawia ćwiczenia (dodatkowo każde z nich opatrzone jest ilustracjami), obala parę mitów treningowych, we wstępie opisuje działanie mięśni i ich budowę, a w ostatnim rozdziale, bardzo pobieżnie, omawia odpowiednie odżywianie. Jako wstęp do treningów - książka idealna (jeżeli ktoś nie ma wystarczająco czasu, żeby chodzić na siłownię, albo pieniędzy - żeby pozwolić sobie na trenera.) Mogę szczerze polecić!

Janek Fijałkowski | 2017-08-08
Przeczytana: 17 sierpnia 2017