rozwińzwiń

Czas nienawiści i czas troski. Zofia Kossak-Szczucka - antysemitka, która ratowała Żydów

Okładka książki Czas nienawiści i czas troski. Zofia Kossak-Szczucka - antysemitka, która ratowała Żydów
Okładka książki Czas nienawiści i czas troski. Zofia Kossak-Szczucka - antysemitka, która ratowała Żydów
Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny językoznawstwo, nauka o literaturze
Kategoria:
językoznawstwo, nauka o literaturze
Wydawnictwo:
Żydowski Instytut Historyczny
Data wydania:
2005-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2005-01-01
Język:
polski
ISBN:
9788385888376
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
531
43

Na półkach: , ,

Inteligentnie i z wyczuciem przeprowadzona próba rozwikłania antynomii tkwiących w postawie Kossak-Szczuckiej. Autorka na przykładzie biografii pisarki dobitnie pokazuje, że chrześcijańskie miłosierdzie nie zawsze idzie w parze z autentycznym współczuciem i miłością bliźniego, a często wręcz z bezwstydną hipokryzją skrywa pogardę i niechęć do zrozumienia tego, co z samego założenia "obce". Tonini sytuuje działalność Kossak-Szczuckiej w tym właśnie kontekście, konsekwentnie zachowując przy tym naukowy obiektywizm. Wyłaniający się z jej rozprawy portret Kossak-Szczuckiej zachowuje przy tym cechy bardzo ludzkie - kobiety, pomimo prześladujących ją od wczesnej młodości trudnych doświadczeń, niestrudzenie przedsiębiorczej w sferze publicznej, która nie mogła jednak, jak się wydaje, znaleźć pełnego zrozumienia dla swoich motywacji w żadnym z przedsięwzięć, które podejmowała. Książka Tonini trochę te motywacje wyjaśnia. W połączeniu z naukowym rygorem wywodu może stać się wzorem dla każdego i każdej chcących zajmować się podobnymi sprawami.

Inteligentnie i z wyczuciem przeprowadzona próba rozwikłania antynomii tkwiących w postawie Kossak-Szczuckiej. Autorka na przykładzie biografii pisarki dobitnie pokazuje, że chrześcijańskie miłosierdzie nie zawsze idzie w parze z autentycznym współczuciem i miłością bliźniego, a często wręcz z bezwstydną hipokryzją skrywa pogardę i niechęć do zrozumienia tego, co z samego...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    4
  • Żydzi/Zagłada/antysemityzm
    1
  • Historia
    1
  • LIt. izraelska/żydowska i okolice
    1
  • Historia kultury polskiej XX w.
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także