Czas zapominania

The Forgetting Time
9788380151949
Dorota Pomadowska
Ag2S

Wyobraź sobie, że twój czteroletni synek chce wrócić do swojej drugiej mamy. Janie samotnie wychowuje syna, Noah. Chłopiec jest wyjątkowy i nad wiek rozwinięty. Uwielbia zmyślać historyjki i nieustannie zaskakuje mamę faktami, o których dziecko w jego wieku nie ma prawa wiedzieć. Dziwactwa Noah stają się coraz bardziej niepokojące. W przedszkolu chłopiec opowiada o strzelaninie i o tym, że...

Wyobraź sobie, że twój czteroletni synek chce wrócić do swojej drugiej mamy.
Dziwactwa Noah stają się coraz bardziej niepokojące. W przedszkolu chłopiec opowiada o strzelaninie i o tym, że ktoś próbował go utopić. Niezbędna wydaje się konsultacja psychiatryczna. Świat matki wywraca się do góry nogami.
Psychiatra Jerome Anderson poświęcił całe życie na badanie zjawiska reinkarnacji. Kiedy na jego drodze staje Noah, dla Andersona to niepowtarzalna szansa, by udowodnić słuszność swoich założeń.
Wkrótce Noah, Janie i Anderson zapukają do drzwi pewnej matki, której syn zaginął przed ośmioma laty. Kiedy otworzą się drzwi, uzyskają odpowiedzi na wszystkie dręczące ich pytania.
Świetnie napisana i skłaniająca do refleksji, debiutancka powieść Sharon Guskin bada granice, do jakich jesteśmy w stanie się posunąć dla dobra naszych dzieci. Analizuje, czego żałujemy pod koniec naszego życia i jakie nadzieje mamy u jego progu.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/literatura_obyczajowa/cza...(?)

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/literatura_obyczajowa/cza...»

BagatElka | 2017-02-17
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2017

Miałam problem z oceną "Czasu zapominania".
Jest lepsza niż przeciętna ale nie dość dobra na ocenę "dobrą". Jednak z uwagi na to,że nie miałam chęci wydzierania kartek pozostaje sześć gwiazdek.
Fabuła jest bardzo podobna do tej z książek Jodi Picoult więc fankom autorki na pewno się spodoba. Gdybym czytała "Czas zapominania" jakieś dwadzieścia lat temu na pewno byłabym wzruszona i niewykluczone,że zapłakałam kilkakrotnie podczas czytania.Obecnie już tak łatwo nie szlocham,zatem przeczytałam i raczej szybko zapomnę.

agatson | 2017-02-09
Przeczytana: 04 lutego 2017

Sięgnęłam po ten tytuł dlatego, że był polecany przez Jodi Picoult. Fajnie napisana historia małego chłopca, który "doznał" reinkarnacji. Kobieca, wzruszająca historia z wątkiem kryminalnym. Przyjemna

Agnieszka | 2017-10-29
Przeczytana: 30 października 2017