Spotkania z podświadomością hipnoza werbalna i biostymulacja

Okładka książki Spotkania z podświadomością hipnoza werbalna i biostymulacja Maria Szulc
Okładka książki Spotkania z podświadomością hipnoza werbalna i biostymulacja
Maria Szulc Wydawnictwo: Wiedza Powszechna nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Spotkania z podświadomością hipnoza werbalna i biostymulacja
Wiedza Powszechna
1983-04-01
1983-04-01

Mam wydanie książki z 1981 roku. Książka jest bardzo ciekawe ale brakuje jej pewnej obraźliwości czynów autorki. Wiadomo, że badania naukowe potwierdziły działanie hipnozy i niejedne prace naukowe zostały wydane na tej podstawie ale do końca książki jednak nie do końca wiadomo jak autorka stosowała tą hipnozę. Książka jest bardzo ciekawa i pokazuje uzależnienia nieco z innej perspektywy ale warto ją przeczytać.

Książeczka z 1981, która opowiada o niekonwencjonalnych metodach leczenia. Zastosowanie hipnozy jak i biostymulacji w terapii leczenia uzależnień i nie tylko.

I choć można uznać za spektakularne przypadki "uleczenia" alkoholizmu czy nikotynizmu, a nawet fobii; to co najmniej wątpliwe moralnie są "prostowania charakteru", których się dopuściła. Tj. szczególnie wychwalany przypadek Generała.

"Prostowanie charakteru". W więzieniu. Bez zgody pacjenta. Powtórzmy.

"Prostowanie charakteru". W więzieniu. Bez zgody pacjenta.

Urządziła mu "Mechaniczną pomarańczę" i jeszcze była z tego dumna...

"Prostowanie charakteru". W więzieniu. Bez zgody pacjenta. Powtórzmy.

"Prostowanie charakteru". W więzieniu. Bez zgody pacjenta.

Urządziła...

Bardzo ciekawa książka. Autorka opisuje jak za pomocą biostymulacji i hipnozy udało jej się pomóc ludziom, którzy walczyli z nałogami np. alkoholizmu. Szkoda, że opisy samych zabiegów są mało szczegółowe. Tego mi trochę brakowało w tej pozycji.

Książka, która dużo mówi o genialnych rezultatach stosowania hipnozy, ale robi to w bardzo mało konkretny sposób. Autorka wymienia liczne przypadki ludzi, którym udało jej się pomóc - tylko że robi to tak skrótowo, że ciężko mi było uwierzyć w realność tych praktyk. Poznajemy po krótce pacjenta i jego problem, nagle bam *hipnoza* i po problemie - jak ręką odjął! Ten brak opisowości i szczegółów, pokazania choćby dla kontrastu nieskutecznych przypadków zastosowania metody (bo hipnoza nie działa długofalowo na wszystkich, o czym autorka wspomina),nie pozwolił mi potraktować tej pozycji poważnie. Książka nie skupia się na procesie hipnozy i nie wyjaśnieniu go, ale najwidoczniej nie taki miał być jej cel.

Stadia przypadku jakie opisuje autorka w swojej książce to nie tylko osoby z uzależnieniem, ale również z problemami wad wymowy czy "charakterem do wyprostowania". Ciekawe wątki biograficzne skłaniają do dalszej refleksji. Czemu dziedzina jak hipnologia nie jest powszechnie stosowana? hmmm ciekawe...

Dosyć fajna pozycja,zawiera krótkie,ale treściwe opisy hipnoz jakie przeprowadzała autorka w latach swojej świetności.Bardzo realnie opisane przypadki ludzi,którym pomogła.Brakuje mi trochę szczegółów zabiegów,a tego właśnie szukam w książkach o tej tematyce

Jedna z najlepszych publikacji w tym zakresie!Profesor Maria Szulc opisuje w książce historie swych kontaktów z hipnozą oraz hipnologami.Przedstawia metody psychoterapii:: hipnozę werbalną i opracowaną przez siebie biostymulację.Książka ma dla mnie bardzo osobiste znaczenie, przeczytałem ją w bardzo młodym wieku i to dzięki niej zacząłem się interesować hipnozą oraz psychologią, a z biegiem czasu rozwojem osobistym.

• POSIADAM
  • Psychologiczno-rozwojowe
  • * psychologia, rozwój, itp.
  • Inne wydanie
  • POSIADAM
  • Biblioteka publiczna
  • :-) Mam

Dodaj cytat z książki Spotkania z podświadomością hipnoza werbalna i biostymulacja