Naive bride, defiant wife. Crazy about her Spanish boss. Spanish awakening
HarperCollins

Hiszpania to nie tylko gaje pomarańczowe i plantacje oliwek, ale też wspaniałe zabytki i tętniące życiem miasta. Zwiedzając urokliwe zakątki, zyskujesz piękne wspomnienia i poznajesz nowych ludzi. Nigdy nie wiadomo, kto z nich odmieni twoje życie na zawsze. W hiszpańskim zamku Alejandro nigdy nie wybaczył żonie, która pewnego dnia od niego uciekła. Jest pewien, że go zdradzała. Kiedy prywatny...

W hiszpańskim zamku
Alejandro nigdy nie wybaczył żonie, która pewnego dnia od niego uciekła. Jest pewien, że go zdradzała. Kiedy prywatny detektyw odnajduje Jemimę, Alejandro proponuje jej kilkumiesięczny pobyt w swoim zamku w górach Andaluzji. Nie ufa żonie, ale chce się przekonać, czy zasłużyła na jeszcze jedną szansę.

W słońcu Hiszpanii
Remi kontynuuje rodzinną tradycję. Wraz z tytułem odziedziczył gaje oliwne i piękną zabytkową posiadłość w pobliżu Toledo. Jillian, zauroczona tym magicznym miejscem, proponuje Remiemu, by udostępnił je turystom. Jednak trudno oczekiwać, by ceniącemu tradycję arystokracie spodobał się pomysł młodej Amerykanki.

Przystanek w Madrycie
Nieoczekiwanie Emilio spotyka na madryckim lotnisku Meg, swoją dawną miłość. Kiedyś spodobała mu się od pierwszego wejrzenia, jednak zawarte z rozsądku małżeństwo z „odpowiednią” kobietą wiązało mu ręce. Teraz znów jest wolny i zrobi wszystko, by Meg zechciała dzielić z nim życie.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

eduko7 | 2017-01-24
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Hmm, chyba też spodziewałam się czegoś innego sięgając po "Hiszpańskie opowieści". Fabuła trochę przewidywalna. Chyba najbardziej w pierwszej opowieści, jakkolwiek ta jest dość przyjemna. Druga była najbliższa oczekiwaniom, ponieważ zachęca do lepszego poznania Hiszpanii. Natomiast trzecia jest w moim odbiorze najmniej ciekawa. W sumie za dużo erotyzmu, za mało akcji. Trochę dłużyła się ta lektura.

Andrzej | 2016-11-29
Przeczytana: 27 listopada 2016

Kupiłem przez pomyłkę. Myślałem, że to reportaże o Hiszpaii i zabrałem na wakacje. Na wakacjach dałem nura w inne książki a do tej, koniec końców nie dotarłem. W ramach remanentów czy raczej e-remanentów sięgnąłem po „Hiszpanskie opowieści”... I nic już nie było takie samo. Okazało się, że to prawdziwy, najprawdziwszy Harlekin. Żadne tam "Sketches of Spain" Milesa. Daruję sobie cytaty, wystarczy że zadręczałem nimi moją żonę. Zresztą co tam cytaty – cała książka jest jednym wielkim cytatem. Jednym wielkim strumieniem świadomości.

Powiedzieć, że to dno to nic nie powiedzieć. I odwrotnie: powiedzieć, że arcydzieło to też nic nie powiedziec. Po przeczytaniu „Hiszpanskich opowieści” byłem jak bohaterki trzech opowiadań. Rozpalony i lodowaty na przemian :-)

aannaa | 2016-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 20 października 2016

Fajna, lekka książka. Czyta się ją szybko. Typowe romanse.

singwithme | 2016-08-03

Trzy wciągające historie miłosne, które zabiorą czytelnika w podróż po urokliwych zakątkach słonecznej Hiszpanii. Osią każdej z nich jest mężczyzna, który ma za sobą nieudany związek, i nieoczekiwanie spotyka kobietę swojego życia. Autorki opowieści udowadniają, że okupione wyrzeczeniami i poprzedzone przeciwnościami uczucie ma szanse powodzenia i może odmienić życie.

Alejandro, bohater „W hiszpańskim zamku”, przed laty został porzucony. Przekonany, że żona go zdradzała, zatapiał się w smutku. Wynajętemu przez niego detektywowi udaje się wreszcie namierzyć zaginioną Jemimę. Co gorsza, okazuje się, że kobieta urodziła dziecko. Alejandro postanawia spotkać się z Jemimą, by ostatecznie zakończyć nieudane małżeństwo. Przekonuje się jednak, że chociaż nie ufa żonie, wciąż poddaje się jej urokowi. Postanawia więc dać jej kolejną szansę. Proponuje uciekinierce, by zapomniała o ich burzliwej przeszłości i zgodziła się przyjechać na kilka miesięcy do jego zamku, położonego w andaluzyjskich...

nacik1 | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Nic nie wskazywało na to, że to "Harlequin" - ani tytuł, ani okładka, ani miejsce w księgarni ... a szkoda:(
Miałam nadzieję, rozkoszując się czytaniem fajnych opowieści o Hiszpanii, hiszpańskich zwyczajach, fajnych miejscach..., nie nastawiałam się na jakieś mało skomplikowane opowieści erotyczne.

Volumen | 2016-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Czytało się przyjemnie ale dla mnie to ckliwe romansidło.

polaris | 2017-03-22
Przeczytana: 25 marca 2017