Dzieje Brandenburgii-Prus. Na progu czasów nowożytnych 1500-

Seria: Historia Prus
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
8371771959
historyczna

Jest to pierwszy tom serii Historii Prus, pomyślana jako opracowanie całości dziejów państwa, które wprawdzie już nie istnieje na mapie politycznej Europy, jednak - jako zbudowane w znacznej mierze na ziemiach słowiańskich i polskich bądź z Polską ściśle związanych - budzi nadal duże zainteresowanie. Opracowanie przeznaczone przede wszystkim dla czytelników odpowiednio przygotowanych, chociaż nie tylko dla specjalistów, dążyć będzie do wszechstronnego, obiektywnego wyjaśnienia i ukazania mechanizmów oraz procesów, które zadecydowały najpierw o powstaniu państwa brandenbursko-pruskiego, a następnie o przekształceniu się go w mocarstwo wpływające w istotny sposób na dzieje Niemiec.

Bauero | 2014-04-02
Przeczytana: kwiecień 2014