Sztuka szczęśliwego życia we dwoje

Wydawnictwo: Apostolicum
Making Happy: The Art and Science of a Happy Marriage
poradniki

Bez wątpienia małżeństwo uszczęśliwia. Problem w tym, że nawet gdy początkowo jest wspaniale, to nasze szczęście wynikające z faktu, że się pobraliśmy, nie będzie trwać tak długo, jak sądzimy. Według badań wzrost poczucia szczęścia w małżeństwie jest odczuwany średnio tylko przez pierwsze dwa lata. Później, gdy partner okazuje się nie dawać nam takiego szczęścia, jakiego oczekiwaliśmy, często myślimy, że coś jest z nami nie tak. Nie jesteśmy w tym odosobnieni – to naturalna dynamika miłości. Małżeństwo, gdy nim dobrze pokierujemy, może przyczynić się do naszego szczęścia bardziej, niż się powszechnie uważa.

Książka pomaga podtrzymać puls szczęścia w każdym związku, przywołując praktyczne strategie działania i zasady, oparte na wielu solidnych badaniach, które przetrwały próbę czasu. Coraz więcej badań z dziedziny neurobiologii i psychologii potwierdza związek między udanym małżeństwem a określonymi zachowaniami, które mają na celu zwiększenie poczucia szczęścia.

Les i Leslie Parrott pracują na Uniwersytecie Seattle Pacific, gdzie założyli Center for Relationship Development. On jest psychologiem, a ona terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Są autorami wielu książek, z których część znalazła się na liście bestsellerów "New York Timesa". Występują w programach telewizyjnych, publikują w czasopismach, jeżdżą po kraju z wykładami Ich strona internetowa LesandLesli.com zawiera ponad tysiąc krótkich filmów wideo, w których odpowiadają na pytania dotyczące budowania związków.

źródło opisu: www.apostolicum.pl

źródło okładki: www.apostolicum.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!