Za wszelką cenę

Okładka książki Za wszelką cenę Heather Graham
Okładka książki Za wszelką cenę
Heather Graham Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Za wszelką cenę (tom 1) Seria: Harlequin Special literatura obyczajowa, romans
Za wszelką cenę (tom 1)
Harlequin Special
Dark Stranger
Harlequin
2004-09-01
2004-09-01
832381953X
Hanna Ordęga-Hessenmüller
harlequin literatura dla kobiet romans miłość uczucia

Okładka książki Szaleństwo Cthulhu Arthur C. Clarke, Heather Graham, Lois H. Gresh, Caitlín R. Kiernan, J.C. Koch, Joseph S. Pulver Sr., Daniel Schweitzer, Michael Shea, John Shirley, Robert Silverberg, William Browning Spencer, Melanie Tem, Jonathan Thomas, K.M. Tonso, Harry Turtledove, Donald Tyson
Szaleństwo Cth... Arthur C. Clarke, H...
Okładka książki Twarzą w twarz David Baldacci, Linwood Barclay, Steve Berry, Lee Child, Lincoln Child, Michael Connelly, Jeffery Deaver, Linda Fairstein, Joseph Finder, Lisa Gardner, Heather Graham, T. Jefferson Parker, Raymond Khoury, Dennis Lehane, John Lescroart, Steve Martini, Douglas Preston, Ian Rankin, James Rollins, M. J. Rose, John Sandford, R.L. Stine, F. Paul Wilson
Twarzą w twarz David Baldacci, Lin...

Twarde życie na granicy Kansas i Missouri pod koniec XIX wieku. Banda oprawców napada na bezbronne gospodarstwo. Przed brutalnym gwałtem starszą z dziewcząt broni nieznajomy mężczyzna. Niedoszły gwałciciel odjeżdża z jeszcze większą nienawiścią w sercu i planem zemsty nie tylko na dziewczynie.
Pomysł jest prosty – trzeba namówić nieznajomego wybawcę, aby pozostał na rancho. Kristin próbuje wielu metod, aż w końcu jej się udaje. Ja chyba nie do końca wiem, która z nich zadziałała i czy rzeczywiście Cole potrzebował seksu jako zapłaty. W każdym razie do tego doszło w napięciu i wzburzeniu, by po kilku „razach” odbierać to z przyjemnością i zadowoleniem.
Początkowo męczyła mnie Kristin, denerwowała i wkurzała. Nawet uwzględniając fakt, że dziewczyna jest zagubiona, zbyt wiele tragedii zwaliło się jej na barki, a odpowiedzialność przytłacza ją na każdym kroku, męczyła mnie niczym szalona nastolatka, która ma na godzinę sto pomysłów, a co jeden ten lepszy.
Ona niedojrzała.
On stanowczy i rozkazujący.
Chemii bohaterom nie można odmówić, iskry się sypią niemal tak część i gęsto jak łzy bohaterki. Błyskało i grzmiało. W sumie zastanawiać się można co ich połączyło, bo w ich relacjach więcej było złości, nieprzyjazności, chęci odcięcia niż czegoś ciepłego i radosnego. Oboje z bagażem na barkach. Ona – siostry i przyszłości bliskich jej ludzi, On – przeszłości, zemsty i zabitej na jego czach ciężarnej żony.
Ciągłe narastające napięcie między bohaterami sprawiło, że były monety kiedy nie lubiłam tej ksiązki. Faktu oparcia jej na emocjach, na złych emocjach. Nawet bardzo. Chemia chemią, ale przydałoby się odrobinę uczucia, czegoś cieplejszego.
Tutaj każde spotkanie wyzwalało nowe pokłady czegoś niedobrego.
Nie raz chciałam odłożyć tę książkę. Masa w niej była złości i wściekłości. Na wszystko. Na wojnę, północ, południe, swoich bliskich bo odeszli, swoich bliskich bo zostali. Przeszłość, która sprawiała, że ludzie stawali się zwierzętami. Przeszłość, która potrafi w najgorszym momencie wrócić bohaterom przed oczy. Nienawiść w oczach bliskich osób. Brak poczucia bezpieczeństwa, wszechobecne kłamstwa i odwieczne pytanie – komu zaufać, kto jest przyjacielem a kto wrogiem.
Anko, jako żywo, nie spodziewałam się takiej tematyki i takiego podejścia w książce wydanej jako w kolekcji HQ. To bardzo emocjonalna książka. Przygniata smutkiem, bólem i tragedią ludzi żyjących w czasach walk bratobójczych.
Zdecydowanie nabrałam szacunku dla Pani Heather Graham i tego co napisała, przynajmniej w tym wydaniu. Bardzo chętnie przeczytam kolejną część, o kolejnej siostrze, a potem trzecią o bracie. Mam nadzieję, że będą równie dobre. I zdecydowanie muszę je mieć na papierku. Wszystkie trzy.

• Harlequin
  • Historycznie
  • Romans

Dodaj cytat z książki Za wszelką cenę