Marta

Męstwo i honor – zasady towarzyszy broni są jasne. Kiedy znajdujesz się pod gradem kul, liczy się tylko twoja determinacja – i zaufanie do kolegi, który walczy z tobą ramię w ramię. Dwudziestoczteroletni Konrad to były wojskowy, który znalazł zatrudnienie jako strażnik w poznańskim banku. Wydawałoby się, że to spokojna posada – do czasu, aż placówką i jej tajemniczym depozytem zainteresuje się...

Dwudziestoczteroletni Konrad to były wojskowy, który znalazł zatrudnienie jako strażnik w poznańskim banku. Wydawałoby się, że to spokojna posada – do czasu, aż placówką i jej tajemniczym depozytem zainteresuje się międzynarodowa grupa najemników. Już wkrótce doświadczenie Konrada z misji specjalnych przyda mu się nie tylko podczas ubezpieczania konwojów z pieniędzmi.
W Banku Inwestycyjno-Kredytowym zaczyna się regularna bitwa. Ile byłbyś w stanie poświęcić, żeby uratować niewinnych? Zanim skończy się noc, bohaterowie będą musieli odpowiedzieć sobie nie tylko na to pytanie.
„Straże” Sebastiana Słomiana to świetna męska proza o wartkiej akcji i misternie budowanym napięciu. Dowiedz się, czym jest przyjaźń, poświęcenie w zgodzie z wyznawanymi ideałami i odwaga w obliczu wroga.
Kiedy nie zostaje ci już nic, a twoim najbliższym grozi niebezpieczeństwo, pamiętaj, że pozostaje ci jeszcze- męstwo i honor.

źródło opisu: Warszawska Firma Wydawnicza s.c. 2011

źródło okładki: Warszawska Firma Wydawnicza s.c. 2011