Przygody Telepatka i Melepetka

Wydawnictwo: Novae Res
9788380831919
NovaeRes

Mądry Telepatek i żywiołowy Melepetek to dwie dzielne myszki zamieszkujące przytulną norkę w domu Gertrudy Lofritz. Ich stosunki z samą gospodynią i jej wnuczką Ireną nie prezentują się może najlepiej, ale za to sympatyczne gryzonie mają wielu przyjaciół wśród innych zwierzęcych lokatorów wiejskiej posiadłości, niektórych całkiem zaskakujących. A gdyby to nie wystarczyło, żeby wypełnić ich życie przygodami, zawsze mogą liczyć na sprytnych kuzynów z miasta, których pojawienie się zwykle oznacza kłopoty. Z Telepatkiem, Melepetkiem i ich kompanami nie można się nudzić! Dołącz do nich!
Szczegóły

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/przygody_telepatka_i_melepetka,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/

Izabela Pycio | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

"Kiedy wiejskie myszy wróciły do domu, były pewne, że nie ma wspanialszego miejsca na świecie od ich Mysiej Norki."

Świetna książka dla dzieci, ale również dorośli znajdą wiele przyjemności w czytaniu jej. Niesamowite przygody dwóch gryzoni z Mysiej Norki, mieszkających w wiejskim domku, w przytulnym mieszkanku ukrytym w dziurze ściany. Często szybciutko migną uważnemu obserwatorowi w zakamarkach kuchni w poszukiwaniu smacznego pożywienia. Ciekawi świata, choć z dużymi obawami, to i tak chętnie wyruszają w dalekie podróże, do centrum miasta i jego przedmieść. Bracia żyją w wielkiej zgodzie i miłości, wzajemnie się wspierają, pomagają i troszczą o siebie. Melepetek, bardzo żywiołowy i szybki w czynach, typowy marzyciel, nastawiony na nieustanne poznawanie czegoś nowego. I Telepetek, najpierw myślący, później działający, lubiący mieć z góry określony plan, rozsądny i zaczytany w książkach.

Podoba się nam to intrygujące kontrastowe zestawienie charakterów głównych postaci....

Przygody Telepatka i Melepetka to bardzo ciepła i mądra opowieść o dwóch charakternych myszkach, które z każdej opresji wybrną dzięki wspólnemu działaniu, zaufaniu i pewnym ustępstwom. Wywołuje uśmiech, wzrusza i zabiera na wspaniałe przygody. Zdecydowanie polecam!

Pełna recenzja ze zdjęciami na: http://krainaksiazkazwana.blogspot.ie/2016/10/przygody-telepatka-i-melepetka-magda.html

Max | 2017-03-28
Przeczytana: 11 lipca 2017