Myślenie wizualne w biznesie

Wydawnictwo: Mtbiznes.pl
biznes, finanse
Kasia

Występujesz publicznie, robisz dużo prezentacji, często prowadzisz spotkania biznesowe? Jesteś coachem, mówcą, a może studentem, który dużo notuje? Ta książka jest właśnie dla ciebie! Uchwyć swoje myślenie wizualnie, naucz się jaśniej przedstawiać najważniejsze informacje. Autorzy pokazują, jak włączyć techniki wizualizacji rysunkowej w proces tworzenia notatek i prezentacji – niezależnie od...

Jesteś coachem, mówcą, a może studentem, który dużo notuje?
i prezentacji – niezależnie od twoich umiejętności artystycznych. Już nie musisz się obawiać przedstawiania na rysunku ludzi czy prostych obiektów. Podręcznik wyjaśnia krok po kroku praktyczne techniki wizualnych notatek sporządzanych
we własnym tempie, jak również w czasie rzeczywistym podczas spotkań i szkoleń.
Kompleksowa formuła przeprowadzi cię przez cały alfabet myślenia wizualnego:
- rysowanie ludzi
- techniki pisania
- podkreślanie treści
- ikony biznesowe
- podstawy wizualizacji danych
- gotowe szablony i schematy planowania przestrzeni.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b1953-myslenie-wizualne-w-biznesie.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/foto/mid_mtb-myslenie_7818.jpg

Paweł Marchel | 2018-03-26
Przeczytana: 11 lutego 2018

Książka do przeczytania w godzinkę. Niewiele w niej tekstu, ale nie oszukujmy się nie o tekst w niej chodzi. Książka ta ma przeprowadzić czytelnika przez podstawy tworzenia rysunków, które mogą być przydatne w prezentacji różnych zagadnień. W tytule pojawia się słowo biznes. Wskazuje ono jeden z obszarów, gdzie myślenie wizualne może być wykorzystywane. Nie można jednak powiedzieć, że biznesmeni, menadżerowie, kierownicy, to jedyne grupy, które z niej mogą skorzystać. Książka będzie doskonałym źródłem informacji i inspiracji dla studentów, uczniów i wszystkich tych, którym zależy na skuteczności przekazu ich komunikatów i urozmaiceniu ich. Z pewnością będzie ona stanowiła inspirację dla każdej kreatywnej osoby.