Działalność publiczna możnowładztwa małopolskiego w późnym ś

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Badania nad polskim możnowładztwem późnego średniowiecza, chociaż prowadzone są od wielu lat, koncentrują się niemal wyłącznie na trzech zagadnie nich. Po pierwsze dotyczą problemów majątkowych, po drugie genealogicznych, po trzecie zaś wielkiej polityki stosunku poszczególnych możnych oraz całej grupy do sukcesji tronu oraz polityki zagranicznej. Bardzo rzadkie są natomiast opracowania omawiające przejawy działalności publicznej czy też prywatnej możnowładztwa polskiego, a także różne domeny jej działalności. Dlatego autor skupił się właśnie na tym problemie.

komestor | 2013-10-31
Homo_Mediaevalis | 2014-01-03