świat arabski, arabistyka

Pod redakcją. Monografia to zbiorowe przedsięwzięcie naukowe badaczy różnych generacji z pięciu polskich ośrodków akademickich (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Łódzki). Inicjatywie wydawniczej patronuje Zakład Języka i Kultury Arabskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, nowa, szybko rozwijająca się placówka na mapie badań arabistycznych i bliskowschodnich w Polsce. Niniejszy tom zawiera 11 artykułów o różnej objętości i zróżnicowanym dyskursie. Prezentują w nim swoje teksty arabiści oraz interdyscyplinarni badacze współczesnego Bliskiego Wschodu: literaturoznawcy, kulturoznawcy, językoznawcy, historycy, etnologowie i socjolodzy, przedstawiający rozległą problematykę z różnych perspektyw badawczych.

źródło opisu: http://wydawnictwo.ukw.edu.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo.ukw.edu.pl