9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
niemiecki
Leksi88

Ilse Aichinger erzählt von jüdischen Kindern, die einen Judenstern tragen müssen und nicht mehr im Stadtpark spielen dürfen. Schließlich holt die Gestapo sie ab und deportiert sie in ein Vernichtungslager. Ein fünfzehnjähriges Mädchen, dem dieses Schicksal erspart bleibt, weil es nicht drei oder vier, sondern nur zwei "falsche" Großeltern hat, wird am Ende von einer Granate zerfetzt.

źródło opisu: www.dieterwunderlich.de

źródło okładki: www.amazon.de

Czosnki3 | 2019-08-15

Bardzo smutna historia, dosadnie i w przemyślany sposób opisane sytuacje, tak aby było można jak najtrafniej odebrać dzieło. Uważam, że warto przeczytać tę książkę, bo świat przedstawiony ukazany jest ze specyficznej i bardzo ciekawej perspektywy. Mały minusik - często trzeba się nagłowić, bo mam wrażenie, że kolejne rozdziały nie zawsze są płynną kontynuacją poprzednich, ale może to wynikać z tego, że czytałem książkę w oryginale, a nie jestem natywnym użytkownikiem języka.