Snitch

Okładka książki Snitch Olivia Samms
Okładka książki Snitch
Olivia Samms Wydawnictwo: Skyscape Cykl: Kroniki śledcze Bei (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki śledcze Bei (tom 2)
Skyscape
2014-01-01
2014-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Bardzo polubiłam się z tą serią. Bardzo wciągająca, a przy tym lekka. Nie jest to nic wybitnego, ale mimo to żałuję, że kolejne tomy nie zostały wydane.

Gorsza od pierwszej części, dużo mniej pokazania mocy głównej bohaterki, zakończenie również takie sobie. Szkoda, że nie ma kolejnej części, która pokazałaby, jak się to dalej wszystko potoczyło.

Historia może byłaby ciekawsza, gdyby nie styl pisania autorki. . .
Niektóre momenty tak mnie irytowały i wzbudzały zaskoczenie, że masakra. . .
Język straszny, denerwujący i dziecinny.
Historia ujdzie.

Historia może byłaby ciekawsza, gdyby nie styl pisania autorki. . .
Niektóre momenty tak mnie irytowały i wzbudzały zaskoczenie, że masakra. . .
Język straszny, denerwujący i dziecinny.
Historia ujdzie.

Na półkach: , , , , , , ,

Książka pochłonęła mnie dość szybko, czyli od samego początku. Nie potrafiłam się od niej oderwać i żałowałam, że tak szybko się skończyła.
Bea tym razem próbuje znaleźć morderce, do tego spadł jej na głowę romans jednego z rodziców, (który mną bardzo wstrząsnął, gdyż jestem na tym punkcie przeczulona) i oczywiście młody sierżant, który ...
Po prostu trzeba przeczytać tę książkę!
Momentami zabawna, smutna, trzymająca w napięciu i romantyczna.
Już się nie mogę doczekać kolejnej części!
Gorąco polecam!

Po prostu trzeba przeczytać tę...

Sięgając po tę książkę oczekiwałam od niej znacznie więcej niż przy lekturze pierwszego tomu. Autorka udowodniła już, że potrafi stworzyć dobrą historię, która zaskoczy nas swoim zakończeniem, więc miałam nadzieję, że tak samo będzie w wypadku tego tomu. Jak wyszło?

W wypadku pierwszego tomu było mi ciężko wciągnąć się w lekturę, tutaj było o wiele lepiej. Wystarczyło przeczytanie kilku stron, a ja już dałam się porwać tej historii. Jeśli dobrze się temu przyjrzeć, autorka poczyniła progres - początek nie był już taki toporny, a wątek kolejnego przestępstwa lepiej rozplanowany. A jednak czegoś zabrakło...

Nie odczuwałam już tego przyjemnego dreszczyku emocji, który towarzyszył mi podczas lektury pierwszego tomu. Nie czułam też palącej potrzeby, która kazałaby mi siedzieć przy książce od początku do końca i robiłam sobie przerwy co jakiś czas. Po prostu odniosłam wrażenie, że akcja książki nie toczy się tak szybko jak w wypadku poprzedniego tomu. Być może było to spowodowane ciągłymi odniesieniami do życia osobistego głównej bohaterki. Te sceny wszystko spowalniały i sprawiały, że momentami akcja ciągnęła się jak flaki z olejem. O ile w pierwszym tomie taki zabieg mi się spodobał, tak w tym niekoniecznie przypadł mi do gustu.

Czytając tę pozycję oczekiwałam też, że autorka poświęci więcej uwagi wątkowi paranormalnemu, że dowiemy się czegoś więcej o umiejętnościach głównej bohaterki, a tymczasem odniosłam wrażenie, że cały ten temat został nieco spłycony. Nie zostało mu poświęcone więcej niż kilka stron, a szkoda, bo ten pomysł ma wielki potencjał. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że w kolejnym tomie autorce pójdzie o wiele lepiej.

Poza tymi zgrzytami, całą książkę czytało się bardzo szybko. Dzięki specjalnie "stylizowanemu" językowi łatwiej było sobie wyobrazić środowisko, w jakim odbywała się akcja, a lekki styl autorki sprawiał, że lektur była czystą przyjemnością. Całość pochłonęłam w kilka godzin, spędzając dzięki niej bardzo przyjemny wieczór i ani trochę nie żałuję. Z czystym sumieniem mogę polecić tę serię każdemu, kto chciałby zacząć swoją przygodę z kryminałami młodzieżowymi, ponieważ jest ona ciekawie napisana, a poszczególne tomy mają niewielką objętość - niecałe 300 stron, więc nie ma się co martwić, że trzeba będzie czytać jakąś grubą cegłę ;)

• 2017
  • 2016