Wojownicy. Las tajemnic

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Warrioris Forest of secrets
9788365122087
Melanie

W klanie jest zdrajca. Komu zaufa Ogniste Serce? Napięcie wśród kotów zamieszkujących las osiągnęło niespotykany dotychczas poziom. Wierność klanowi traci na znaczeniu. Dotychczasowy przyjaciel w okamgnieniu stać się może wrogiem, a niektóre koty skłonne są nawet zabić, by osiągnąć to, czego pragną. Ogniste Serce jest zdecydowany poznać prawdę tajemniczej śmierci Rudego Ogona. Nie wie...

W klanie jest zdrajca. Komu zaufa Ogniste Serce?

Ogniste Serce jest zdecydowany poznać prawdę tajemniczej śmierci Rudego Ogona. Nie wie jednak, że lepiej, by pewne tajemnice nie ujrzały światła dziennego...

źródło opisu: Wydawnictwo Nowa Baśń, 2016

źródło okładki: http://www.nowabasn.com/

eMka_Bezunia | 2016-09-01
Na półkach: Przeczytane, O koteckach
Przeczytana: 2016 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ale się porobiło...
Tak bardzo mi smutno z powodu Szarej Pręgi... Dlaczego?! I co teraz Ogniste Serce zrobi bez swojego przyjaciela... Jak to teraz będzie, kiedy nadejdzie czas walki i będą musieli stanąć przeciwko sobie?
Smutno mi...

Ale...
Jestem też potwornie wściekła na tego zdrajcę, mordercę... tak bardzo wściekła, że ( wstyd mi ) ale pomyślałam, że utopiłabym go...

Tyle się w tej części działo... brak mi tchu...
Chyba jednak zbliża się... wojna...

Dlaczego nie mogą żyć w pokoju...?

Kiedyś sobie myślałam o miłośnikach sagi ZMIERZCH, że to nie jest całkiem normalne aż tak zachwycać się książką. Teraz odwołuję wszystko... Przepraszam i oświadczam, że - Ja eMka_Bezunia totalnie, nieodwołalnie i nieuleczalnie zgłupiałam na punkcie książek o kocich WOJOWNIKACH.

Kevorkian | 2016-03-03
Przeczytana: 01 marca 2016

Kolejna część cyklu o kocich wojownikach trzyma świetny poziom poprzednich części. Autorki poruszają tu na prostych przykładach i w prostych słowach skomplikowane sytuacje z życia jak radzenie sobie z nieuniknioną stratą, porażką, czy konfliktem lojalności. Do tego akcja jest tak sprytnie napisana, że za każdym razem, kiedy myślę, że o - od jakiegoś czasu nic szczególnego się nie wydarzyło - od razu następuje jakiś istotny zwrot akcji, który skłania nas o przeczytania kolejnego rozdziału.

Rewelacja, polecam!

Kasia | 2018-08-26

Cóż mogę powiedzieć... Według mnie jest to na razie najlepsza część cyklu. Wiele zagadek ma w niej rozwiązanie, a najważniejsze kwestie zaczynają się układać. Cała książka trzyma czytelnika w napięciu i nie pozwala mu przestać czytać. Naprawdę warta uwagi!

Zakładka | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Na trzeci tom wojowników wyczekiwałam bardzo długo. Spodobała mi się konwencja stworzenia powieści, gdzie to koty są głównymi postaciami. I pierwsze dwa tomu ogromie mnie wciągnęły, mimo, że były typowo skierowane do młodych czytelników. Dlatego też, z wielką chęcią zabrałam się za ten tom.

I tutaj fabuła już od początku była bardzo interesująca. A im dalej tym lepiej. Pojawiały się nowe okoliczności i bohaterowie. Kotom doskwierał nie tylko głód, ale i fakt, że niektóre osobniki zaczynają łamać ich główne zasady. A po tym następuje szereg zdarzeń, które całkowicie zmieniają życie kotów. Nie tylko mnie one zadziwiły, ale i ciekawie poprowadziły całą historie. Muszę przyznać, że autorka wykazała się interesującymi pomysłami, które fajnie urozmaiciły wydarzenia. Bo w zasadzie opisywanie samego radzenia sobie z głodem byłoby bardzo nudne i monotonne.

Niestety w związku z tym pojawił się mały problem. W jakiejś połowie książki zaczęłam już przewidywać, jak całość się rozwiąże. I tu...

Alisk | 2018-04-26
Na półkach: Kocham!, Przeczytane
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

na zakończeniu prawie się popłakałam, ale byłam w szkole więc wytrzymałam, później nie mogłam się skupić na kartkówce z Matmy :'( Książkę bardzo polecam!

ewab101 | 2015-09-15
Przeczytana: 15 września 2015

Najlepsza, jak dotąd, część Wojowników!

Ktoś, kto w szkole uczył się w grupie zaawansowanej, albo chodził na dodatkowe lekcje angielskiego, będzie w stanie przeczytać tę książkę. Niezależnie od tego, czy był orłem z tego języka, czy też nie. Ja orłem nie jestem, a dałam radę:) Nie czytajcie jej ze słownikiem w ręku! To bez sensu. Sprawdzajcie tylko te słówka, których faktycznie znaczenia nie znacie, resztę spróbujcie się domyślić. To działa! Po jakimś czasie będziecie czytać płynnie, strona po stronie.

Świetna książka dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z literaturą w obcym języku. Wiele słów się powtarza, więc zapamiętanie nowych nie będzie problemem.

Język jest prosty... Ale akcja trzyma w napięciu! Wiele razy zostałam zaskoczona przez książkowe sytuacje. Nie mogłam oderwać się od lektury! Zastanawiam się, skąd autorki (kryjące się pod pseudonimem Erin Hunter) biorą tak świetne pomysły na kocie przygody. Aż zacieram ręce przed przeczytaniem następnych tomów,...

konto_usuniete | 2016-07-04

Nie, nie i jeszcze raz NIE! Autorka po raz kolejny złamała mi serce! Dlaczego Erin Hunter kończy swoje książki w takich momentach?!
Książkę skończyłem kilka minut temu i znów czuję straszny niedosyt. Ja chce już kolejny tom!

Waleczne koty znów powracają i to z jeszcze większą dawką emocji. Choć wydaje się to niemożliwe w trzecim tomie jest jeszcze Więcej tajemnic,
kocich walk i zmian w klanach. Akcja jak zwykle toczy się bardzo dynamicznie - jak inaczej udałoby się Autorce przekazać wszystko, co chciała,
zaledwie w czterystu stronach?

Miłość, przyjaźń, zdrada i strach to słowa, które są ściśle powiązane z Lasem Tajemnic. Czy lojalność wobec klanu i kodeks wojownika wygrają?
A może to właśnie miłość i przyjaźń odniosą zwycięstwo? O tym dowiecie się, czytając tę historię.
Ogniste Serce i jego przyjaciele zadbają o to, żeby lektura tego tomu była czystą przyjemnością, a starzy i nowi bohaterowie na pewno na długo zostaną
w waszych sercach.

Ta książka łamie serducho, uczy...

Karolina Sosnowska | 2016-07-23
Przeczytana: 14 lipca 2016

"Muszę przyznać, że ten tom rozerwał mi serce. Dużo tu pożegnań i wiele cierpienia. Przed Ognistym Sercem rysuje się niewesoła przyszłość i obawiam się, że są takie sprawy, z którymi będzie się musiał zmierzyć samotnie. Czy podoła i jak potoczą się losy Klanu Pioruna? Znów niecierpliwie czekam na kolejną część."

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2016/07/23/wojownicy-las-tajemnic-e-hunter/ :)

HermionaGranger | 2018-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2018

To już trzeci tom opowieści o wojowniczych kotach!

Książka pełna akcji.
Nie przesadzam jest naprawdę arcydziełem!!!
Wartka akcja, wspaniali bohaterowie i zaskakujące zakończenie - to sprawia że nie jest nudna w żadnym momencie!
Dawno żadna książka tak mnie nie zachwyciła! Cieszę się że natrafiłam właśnie na serię "Wojownicy" :)

UWAGA OSTRZEŻENIE!!!
Naprawdę wciąga!:)

Natka Natalia | 2016-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Trzeci tom i potrójna dawka emocji! Ta książka jest fenomenalna. Pełna emocji i przygód. Chyba każdy chciałby choć na chwilę zamienić się w kota. W tej książce jest to możliwe! Razem z Ognistym Sercem i pozostałymi kotami przeżyj rewelacyjną przygodę w głębi lasu. Czy Klan Pioruna zostanie twoim ulubionym? Z którym kotem postanowisz się zaprzyjaźnić? Aby odpowiedzieć sobie na te pytania koniecznie przeczytajcie tę serię!

WOW! Jestem świeżo po lekturze i nadal nie mogę opanować emocji. Z góry ostrzegam, że recenzja może być bardzo chaotyczna, ale ta książka to bomba! Przeczytałam wszystkie 3 tomy i ten zdecydowanie jest najlepszy. Miłość, przyjaźń, lojalność i zdrada. Kto wda się w...