Praktyczny podręcznik psychoonkologii dzieci i nastolatków

Wydawnictwo: Medycyna Praktyczna
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

W Praktycznym podręczniku psychoonkologii dzieci i nastolatków staraliśmy się pokazać, jak ważne jest traktowanie chorego dziecka i jego członków rodziny oraz opiekunów jako nierozerwalnego systemu, który wymaga pomocy. W poszczególnych rozdziałach przedstawiono niezbędne informacje i praktyczne podpowiedzi pomocy psychologicznej/ psychoonkologicznej. Zależało mi, aby ta książka była pomocna...

Zależało mi, aby ta książka była pomocna lekarzom, pielęgniarkom, rodzinie, opiekunom w towarzyszeniu choremu dziecku na wszystkich etapach walki z chorobą.
fragment
Wstępu od Redaktora

źródło opisu: http://www.mp.pl/ksiegarnia/info.php?id=10191

źródło okładki: http://www.mp.pl/ksiegarnia/info.php?id=10191

baryła | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

Według mnie jednym tchem nie uda się przeczytać.
Podręcznik oswaja trudny temat. Pomaga zrozumieć postrzeganie dzieci i nastolatków, które jest tak inne od takiej rutynowej dorosłości.
Przede wszystkim udowadnia, że dziecko/nastolatek ma swoje potrzeby o których można zapomnieć walcząc o zdrowie,a tak niewiele potrzeba aby je zaspokoić.