Wychowanie moralne w zarysie

Wychowanie moralne w zarysie
Katarzyna

Nie ma chyba we współczesnym świecie — obok starań o zaspokojenie podstawowych potrzeb ludzi ubogich, schorowanych, niepełnosprawnych, samotnych lub nie mogących pomóc sobie samym — zadań ważniejszych, niż formacja moralna dzieci i młodzieży. Dzięki niej można oczekiwać korzystnych przeobrażeń w ich rozwoju moralnym, a zwłaszcza w udoskonalaniu kontaktów międzyludzkich opartych na miłości i wzajemnym poszanowaniu godności osobistej. Istnieje obecnie — podobnie zresztą jak dawniej — pilne zapotrzebowanie na zachowania i postawy moralne, bez których świat nie jest w stanie istnieć normalnie. One to bowiem mogą przyczynić się do znacznego ograniczenia wzajemnych utyskiwań i konfliktów, głośnych u nas oznak malwersacji i korupcji oraz szukania u innych taniego poklasku, w tym nierzadko cudzym kosztem.

Książka adresowana jest do nauczycieli, wychowawców i rodziców oraz studentów pedagogiki, psychologii i kierunków nauczycielskich. Niemałą usługę może oddać pracownikom naukowo-dydaktycznym zainteresowanym problematyką wychowawczą i zajmującym się nauczaniem teorii wychowania w szkołach wyższych.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza „Impuls”, Wydanie I, Kraków 2002

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!