historyczna

Punktem wyjścia do wydania niniejszej publikacji była konferencjaXX wieczne koncepcje federalistyczne w Europie Środkowo Wschodniej . Waga i aktualność książki polegają na przypomnieniu i próbie krytycznej analizy bardzo żywotnej, zwłaszcza w latach II wojny światowej i bezpośrednio po niej, tradycji unijno federacyjnej w myśli politycznej Polski i Europy Środkowo Wschodniej. Szczególne miejsce w publikacji zajmuje debata na temat rodzącego się na naszych oczach kształtu przyszłej Europy. Książka wprowadza również w aktualny stan naszych starań integracyjnych, jak i w problematykę przyszłej konstytucji europejskiej.

Albert | 2015-09-12