Śródmieście południowe, cz. 1

Cykl: Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo CM
Warszawa, zabytki, architektura

Śródmieście Południowe ma wiele tajemnic - zbyt wiele, jak na jeden tom. Dlatego trzecia część naszych spacerów po Warszawie zamknie się w kwadracie aleje Jerozolimskie - Chałubińskiego - plac Unii Lubelskiej - aleje Ujazdowskie. Ścisłe centrum, a tak bardzo tajemnicze! Podczas spacerów poprzez ocalałe z wojny kwartały, napotkamy bodaj najpiękniejsze kamienice w mieście, dlatego należy mieć oczy szeroko otwarte i zadartą głowę. Przy okazji poznamy wiele ciekawych osób, zagłębimy się w mrożące krew w żyłach kryminalne historie, czy też odnajdziemy miejsca związane z walkami powstańczymi. To część miasta pełna kontrastów: duchy przeszłości odbijają się w szklanych biurowcach, a socjalistyczna zabudowa zaskakuje monumentalnością i niecodziennymi pomysłami jej twórców i dysydentów. Zanurzmy się pomiędzy te ulice aby otrzeć się o chropowate cegły stuletnich ruin, nasycić oko eleganckimi dekoracjami odnowionych kamienic i odszukać starą, przedwojenną Warszawę, która w tej części miasta jest bardzo wyraźnie widoczna.

źródło opisu: Wydawnictwo CM, 2016

źródło okładki: http://www.wydawnictwocm.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!