Nie zawracaj

Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Cykl: Kathleen Turner (tom 1)
Wydawnictwo: Arkady
No Turning Back
ew_cia

Ta seria to znakomity romans sensacyjny, kryminał ze skomplikowanym z wątkiem erotycznym. Autorka znakomicie buduje napięcie, pięknie przedstawia chwile namiętności a sceny łóżkowe są odważne i pełne zmysłowości. Ukazuje autentyczność kobiecej reakcji na wydarzenia takie, jak morderstwa, ludzka agresja, pogoń, ucieczka czy radzenie sobie z własnym lekiem, strachem i emocjami. Książka posiada walory zagadkowości, dotyka kwestii delikatnych, ulotnych, nie zawsze dających się jasno nazwać ludzkich emocji i wynikających z nich zachowań i wyborów. Akcja rozwija się wartko, trzyma w napięciu, czyta się szybko, lekko i przyjemnie.

Kathleen Turner, dwudziestoczterolatka z prowincjonalnego miasteczka w stanie Indiana, po śmierci rodziców (ojciec - policjant, zginął w akcji, matka zmarła na raka) zmuszona jest rzucić studia prawnicze, sprzedać dom i przeprowadzić się do stolicy stanu, Indianapolis. Tu, aby się utrzymać, podejmuje dwie prace - w dzień jako goniec w dużej firmie prawniczej, a wieczorami jako barmanka.

Wkrótce na skutek niefortunnego zdarzenia ma okazję bliżej poznać jednego z partnerów w firmie - znanego z częstych przelotnych romansów Blane'a Kirka. Jednocześnie poprzez śmierć sąsiadki zostaje uwikłana w aferę dotyczącą fałszowania elektronicznych wyników wyborów do władz stanowych. Przypadkowo dowiaduje się, że w tę samą aferę zamieszany jest jej pracodawca, a teraz również kochanek. W miarę, jak akcja nabiera tempa i staje się coraz bardziej sensacyjna, romans Kathleen i Blane'a staje się jeszcze bardziej płomienny.

źródło opisu: arkady.eu

źródło okładki: arkady.eu

bzapior | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Przeczytałam i nie mogę się doczekać kolejnych części serii. Książka ta mnie porwała i zaczarowała. Dawno tak się nie zrelaksowałam przy książce. Styl książki podobny do serii o Stephani Plum Janet Evanocich. Kto lubił tamtą serię to tą polubi jeszcze bardziej, ja na jej punkcie zwariowałam. Zaczynam czytać drugą część. Polecam warto się odstresować.

FreekBookReading | 2018-06-25

Szału nie było... Szczerze powiedziawszy jestem rozczarowana. Miałam wobec niej duże oczekiwania, a wyszło jak skład reprezentacji na MŚ. :/

Ika | 2018-03-24

Książka wpadła mi w rękę całkowicie przypadkowo. Nie wiem czemu moja siostra stwierdziła, że książka może mu się spodobać. Pewnie temu, że jestem tradycyjną romantyczką. Co wcale nie oznacza, że klasyczne romanse, aż tak mnie wciągają. Dokładnie tak było z książką Nie zawracaj. Romans połączony z kryminałem i elementami erotyki - zazwyczaj uwielbiam to w książkach. Jednak książka Nie zawracaj nie porwała mnie szczególnie, ale jednocześnie nie uważam, że jest bardzo słaba. Ogólnie czytało mi się ją całkiem swobodnie i szybko, ale jednocześnie pewne elementy, sceny, wydarzenia strasznie mnie nudziły. Przeczytałam wcześniej opinię kilku innych czytelniczek i zauważyłam, ze przeszkadzało pewnej grupce osób, w tej książce, dokładnie to co mi. Mianowice trójkąt miłosny... Jak wspomniałam jestem tradycyjną romantyczką i za każdym razem czytając tego typu książki zastanawiam się czy miłość polega właśnie na tym by zakochać się w jednym mężczyźnie, a po kilku wydarzeniach zainteresować się...

Eda | 2018-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Sięgnęłam po książkę, bo sądziłam, że bohaterką będzie aktorka Kathleen Turner, ale okazało się, że to zbieżność nazwisk. Trochę szkoda.

Bohaterką jest młoda, 24-letnia, dziewczyna pracująca jako goniec w kancelarii adwokackiej. Tam zakochuje się w idealnym współwłaścicielu firmy-Blanie Kirku. On oczywiście w niej też. Jest wielka namiętność, pojawia się trup, nawet dwa, intryga na dużą skalę, w którą wplątany jest Blane Kirk, czyli pan Ideał. Kathleen również się plącze w sprawę kryminalną.

Cała akcja poprowadzona jest z punktu widzenia bohaterki, brak informacji dotyczących elementów sprawy, w której tkwia bohaterowie. Postać Kathleen została nakreślona jako odważna, niepokorna i namiętna kobieta. Wszystko udaje jej się lepiej niż Jamesowi Bondowi. Wszyscy tu się ratują w ostatniej chwili, udaje im się umknąć wielokrotnie śmierci.

Mimo infantylnie poprowadzonej akcji i mimo tego dziecinnego czasem języka, książkę czyta się bardzo dobrze. Chociaż ja jej jakoś poważnie nie...

Sokole | 2018-01-17

Świetna ksiązka, koniecznie musze przeczytać resztę serii

ElViento | 2018-01-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Bardzo dobrze skonstruowana powieść sensacyjna z nutką humoru i wartką, wciągającą akcją. Mały minus za dość infantylne wstawki erotyczno-romantyczne. Jednak główna akcja książki poprowadzona bardzo sprawnie i z rozmysłem. Polecam :)

jossie | 2017-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 listopada 2017

Wciągająca lekka i intrygująca powieść.
Jest tu troszkę wszystkiego - akcji w stylu Jamsa Bonda, miłości, seksu, przemocy, przyjaźni, erotyzmu.
A w to wszystko wplątana naiwna piękna dziewczyna, która przeżywa miłości i przygody życia.
Do "połknięcia" jednym tchem i z chęcią sięgnę po następne części.

Ania | 2017-09-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 24 lipca 2017

Książka wciągnęła mnie już od pierwszej strony. Autorka zaczęła od bardzo zabawnego incydentu, który spowodował że od pierwszych stron pojawił się uśmiech, a potem było jeszcze lepiej! Bardzo lubię czytać romanse, jak też wszelkie kryminały, czy thrillery. A ta książka zawiera jedno i drugie.

Pomiędzy Kathleen a Blane’m coś się dzieje. Poznają się w pracy w dziwnych okolicznościach. Oboje się sobą wzajemnie zainteresowali, ale czy aby na pewno? Bo jak tu zaufać mężczyźnie, który coś przed nią ukrywa? Jest zamieszany w pewną aferę, ma powiązania z niebezpiecznymi ludźmi. A to nic dobrego nie wróży. Ich relacja rozwija się powoli, co lubię. Polubiłam głównego bohatera. Pełen tajemnic mężczyzna, któremu niewiadomo czy można zaufać. Ale, w którymś momencie pojawił się kolejny tajemniczy, arogancki facet – Kade. A jego polubiłam jeszcze bardziej! Chyba. Nie jestem pewna, który bardziej skradł moje serce.

Muszę też powiedzieć, że moją sympatię zyskała również Kathleen. Często zdarza...

Joanna | 2017-07-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wiedza to władza.
Nie oceniaj ludzi po ich słowach , lecz po czynach.
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.
Wymarzony mężczyzna powinien być przystojny, zamożny, odpowiedzialny, traktować kobietę z szacunkiem i zapewniać jej poczucie bezpieczeństwa.

Małgorzata123 | 2017-07-13

Zaczynając przygodę z tą serią, poznałam swoją umiejętność maksymalnie szybkiego czytania. Tak wciąga! Pierwszy tom połknęłam chyba w 1 dzień i chyba nawet zaczęłam 2. Mówię szczerze. Nie jest to literatura wysokich lotów. Ale jeśli ktoś chce oderwać się od codziennych problemów i wciągnąć się w szaleńczą miłość, przygodę i napięcie to polecam. Mam prośbę do pozostałych czytelników. Zauważyłam, że pojawił się już tom 4, ale o ostatnim 5 cicho. Czy ktoś wie kiedy się pojawi?