Deadman Wonderland #13

Tłumaczenie: Magdalena Rokita
Cykl: Deadman Wonderland (tom 13)
Wydawnictwo: Waneko
komiksy
Dejikos

Ganta odkrywa jaki mroczny sekret skrywała przed nim matka. Czy teraz inaczej spojrzy na Shiro? Oto ostatni tom absurdalnego świata Deadman Wonderland!

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.com.pl

ToTylkoOn | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Piękna historia, o cierpieniu, przyjaźni, miłości. Pierw czytałem dla akcji, lecz stopniowo zaczynałem coraz bardziej wnikać w fabułę, aż całkowicie w niej zatonąłem. Czy Shiro i Ganta w końcu się zjednoczą, jak się skończy ich historia. Ostatnie strony czytałem ze łzami w oczach, ale taki jest świat najczęściej najbardziej cierpią ci nie winni i ci bezbronni. Może nie jest wybitnym dziełem lecz niesie wartościowy przekaz, a dla mnie zawsze pozostanie jako cząstka mojej duszy i fragment jednej z wielu historii które przeżyłem.

Wkp | 2018-04-13
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

ZABIJ, JEŚLI KOCHASZ

Wreszcie nadszedł wielki finał „Deadman Wonderland”. Jak się można było spodziewać, autorzy zaserwowali nam tom pełen akcji, wzruszeń i prób zaskoczenia nas. Próby te co prawda nie do końca się udały, ale całość jest znakomita, nawet jeśli czasem zdarzają się jakieś drobne wpadki.

O fabule tego tomu nie ma sensu zbyt wiele mówić. Wydarzenia w „Deadman Wonderland” wchodzą w końcową fazę, kiedy bohaterowie pokonują wreszcie Przedrzeźniacza. To jednak nie koniec ich problemów, bo on jedynie przeszkadzał im w dotarciu do ostatecznego celu, jakim jest oczywiście Wretched Egg. Mother Goose co prawda wciąż ją ogranicza, jednak dziewczynie udaje się przerwać wszelkie zabezpieczenia i zyskać pełnię sił. Ganta staje z nią do walki, ale jak się szybko przekonuje, jego moce nie wystarczają. Kiedy powracają do niego wszystkie wspomnienia, także te związane z tajemnicą, jaką na ucho wyszeptał mu Przedrzeźniacz, chłopak coraz bardziej zaczyna rozumieć działania...