Gwiazda spadająca za dnia 2

Tłumaczenie: Monika Sekular
Cykl: Gwiazda spadająca za dnia (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
Hirunaka no Ryuusei
komiksy
Dejikos

Suzume uświadamia sobie, że czuje coś do swojego wychowawcy, pana Shishio. Nie ma pojęcia, co z tym fantem zrobić. Zaprzeczanie faktom nie zdaje się na nic- głos serca tylko przybiera na sile. A do tego jej kolega Mamura odstawia nieprawdopodobną akcję!

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.com.pl/

moeckinijay | 2018-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2018

Bardzo przyjemna shoujo manga! Cudowna kreska, rozbrajająca główna bohaterka, wspaniałe postacie poboczne. Czego chcieć więcej!

P.S. Mamura to absolutny słodziak... tak samo jak Shishio.. ale Mamura to dla mnie takie 100% love^^

warsouu | 2018-06-01
Na półkach: Przeczytane, Manga

tom 2 o wiele bardziej mi się spodobał.
zaczynają się komplikacje, dowiadujemy się więcej o uczuciach poszczególnych bohaterów, akcji jest również więcej. o wiele lżej mi się czytało ten tom, niż wcześniejszy.

Jade | 2018-03-30
Na półkach: Przeczytane, Manga, Wymienione
Przeczytana: 30 marca 2018

Z tomika na tomik coraz lepiej. Tak btw koszmarna okładka, kompletnie mi nie pasuje do stylistyki tej serii xD

kruczek | 2018-01-31

Fabuła:

Suzume to dziewczyna z prowincji, która z powodu pracy rodziców przeprowadza się do Tokio i rozpoczyna naukę w nowej szkole.
Zaraz po przyjeździe gubi się i mdleje na ulicy. Ratuje ją z opresji Shishio, znajomy jej wujka. Pierwszego dnia w nowej szkole Suzume dowiaduje się, że jest on nie tylko jej wybawcą, ale i również jej nowym wychowawcą. W szkole udaje się jej poznać nowych przyjaciół - Yuyukę i Mamurę. Jednak w sprawach związanych z wiedzą, idzie jej znacznie gorzej. Oblewa testy semestralne i to właśnie Shishio udziela jej korepetycji.
Podczas nich Suzume uświadamia sobie, że czuje coś do swojego wychowawcy, pana Shishio. Nie ma pojęcia, co z tym fantem zrobić. Zaprzeczanie faktom nie zdaje się na nic- głos serca tylko przybiera na sile. A do tego jej kolega Mamura odstawia nieprawdopodobną akcję, która tym bardziej skomplikuje jej sprawy sercowe.

Moje wrażenia:

Jestem zauroczona tą historią.
Przeczytałam dwa pierwsze tomy z zapartym tchem i muszę przyznać, że...

Wkp | 2017-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2017

ZAGUBIONA

Wraz z drugim tomem akcja „Gwiazdy spadającej za dnia” zaczyna się komplikować. Główna bohaterka coraz bardziej gubi się we własnych uczuciach, ale nie tylko a nich. A do tego relacje między postaciami zagęszczają się coraz bardziej, dostarczając solidnej porcji emocji.

Nastoletnia Suzume z prowincji trafiła w sam środek wielkiego Tokio, gdzie mieszka u wuja i uczy się w jednej ze szkół. Znalazła przyjaciół, chociaż relacje między nią a nimi są bardzo skomplikowane i wcale niejednoznaczne, a do tego powoli odnajduje się w nowych realiach i szkole. Kiedy jej ostatnia klasówka okazuje się porażką, jej wujek załatwia dla dziewczyny korepetycje. Pech jednak (a może szczęście?) chce, że nauczycielem zostaje nie kto inny, tylko jej wychowawca, Shishio, a dziewczyna, choć za nic nie chce tego przyznać, czuje coś do niego. Sytuacja komplikuje się coraz bardziej, z każdą chwilą staje się także coraz bardziej niekomfortowa dla obojga. Czyżby Shishio darzył ją uczuciami...

Magdalena-cherry | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Drugi tom dalej nie odbiega od pierwszego. Wesołe zwroty akcji i szkolne miłostki. Minus za dopiski autorki bo troszkę mnie irytują cóż gdyby nie one to manga była by chudsza.