Takie rzeczy tylko z mężem

Cykl: Takie rzeczy tylko z mężem (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Co powinna zrobić kobieta, której mąż zamiast ciepła domowego ogniska, woli ganiać po lasach w poszukiwaniu skarbów? Zuzannie wydaje się, że ma wspaniałe życie: stałą pracę, duży dom, synka i męża. No dobrze, tego ostatniego tylko miewa, co boleśnie uświadamia jej psycholożka Matylda Mak. Zainspirowana jej zachętami Zuzanna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o uwagę Ludwika. To...

Do czego posunie się zaniedbana kobieta? I czy wybrane sposoby na odzyskanie męża przyniosą rezultat?

„Takie rzeczy tylko z mężem” to opowieść o miłości, rodzinie i szarej codzienności ukazanej w zabawny sposób.

Porządna dawka uśmiechu gwarantowana!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/takie-rzeczy-tylko-z-mezem/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/takie-rzeczy-tylko-z-mezem/

Wioleta Sadowska | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

"A mówi się, że życie po ślubie jest prostsze!".

Wzięli ślub i żyli długo oraz szczęśliwie – wszyscy znamy takie zakończenia ulubionych bajek. Pytanie jednak, co dalej? Jak wygląda życie dwojga osób po złożeniu małżeńskiej przysięgi wierności? Cóż, z pewnością nie jest jak w bajce. Tym bardziej, gdy mąż zamiast doceniać żonę i ciepło domowego ogniska, błąka się po lasach realizując swoje hobby. Trzeba wówczas odzyskać ślubnego, wszelkimi możliwymi sposobami.

Agata Przybyłek to studentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, która w przeszłości była blogerką i recenzentką. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła od tworzenia opowiadań, z których kilka zostało nagrodzonych w konkursach literackich. W 2015 r. zadebiutowała prozatorsko książką pt. "Nie zmienił się tylko blond".

Zuzanna winna wieść sielankowe życie – ma czteroletniego synka Marcela, męża i duży dom. Niestety jej ślubny swój każdy wolny czas spędza z kolegami, szukając skarbów wykrywaczem metalu. Bohaterka więc pod...

Eli1605 | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Przeczytałam w ciągu jednego dnia. Miało być lekko, miło i przyjemnie. I tak właśnie dokładnie było. Czytałam cały czas uśmiechając się. Dobrze się bawiłam. A na dokładkę mam takiego własnego Ludwika. Polecam dla odstresowania i zresetowania się.

Biblioteczka Rudej | 2016-10-18
Przeczytana: 18 października 2016

Takie sobie czytadełko,które dobrze się czyta, gdy za oknem szaro, ponuro i bylejako.Główna bohaterka Zuzanna to przesympatyczna młoda kobieta, która na nowo próbuje "zdobyć" męża.W związek wkrada się zwyczajność i rutyna...cóż samo życie :-)

CzytamNaOkrągło | 2017-05-12
Przeczytana: 12 maja 2017

Główna bohaterka, Zuzanna postanawia przełamać rutynę w swoim małżeństwie. Mąż Ludwik spędza bowiem więcej czasu z wykrywaczem metalu i kolegami niż z własną żoną. Kobieta czując się zaniedbywana postanawia zawalczyć o uwagę męża, wszelkimi dostępnymi jej sposobami. W tle perypetie jej siostry Anki, wiecznie umierająca matka, wścibska sklepikarka, irytująca bibliotekarka i życie na prowincji ukazane w sposób zabawny, ale też pokazujący, że mimo XXI wieku w pewnych sprawach niewiele się zmieniło.
Takie rzeczy tylko z mężem to zabawna komedia małżeńska. Perypetie Zuzanny zostały opisane w sposób lekki i zabawny. Narracja pierwszoosobowa sprawia, że czyta się szybko i przyjemnie. Choć dopatrzyłam się kilku błędów w druku (czyżby korekta nie wychwyciła?). Otwarte zakończenie zachęca do przeczytania kolejnej części. Polecam.

Katherina87 | 2018-07-30

Przygody Zuzanny. Tom I.

Zuzannie wydaje się, że ma wspaniałe życie: stałą pracę, duży dom, synka i męża. No dobrze, tego ostatniego tylko miewa, co boleśnie uświadamia jej psycholożka Matylda Mak. Zainspirowana jej zachętami Zuzanna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o uwagę Ludwika. To jednak wcale nie będzie takie łatwe...

Takie rzeczy tylko z mężem to opowieść o miłości, rodzinie i szarej codzienności ukazanej w zabawny sposób.

No po prostu padłam! Już dawno się tak nie ubawiłam :). Zuzka wymiata całkowicie! Taka trochę Bridget Jones...uwielbiam ją! Brzuch boli mnie od śmiechu. Zakochałam się w lekkości całej tej historii jak i wszystkich perypetiach z którymi musiała zmierzyć się główna bohaterka. Szczerze mówiąc dobrze, że mam pod ręką drugi tom :).
Zuza jest kobietą na pozór szczęśliwą -
pracująca, ma synka, dom i Męża, który zupełnie nieświadomie ją olewa. Rutyna wkradła się w ich zwiazek co powoduje, że Zuza traci swój bezpieczny azyl. Przypadkowo trafia na spotkanie autorskie, na którym uświadamia sobie jak dużym ciężarem dla niej jest brak głębszych uczuć i romantyzmu ze strony Ludwika. Do tego wszystkiego pod ich dach trafia najpierw córka siostry Ludwika - Kasia, a potem kolega z pracy Zuzy - Marek. Oj będzie się działo, będzie! Życie na wiosce nigdy nie bywa nudne, świetna zabawa murowana!
Polecam!

Aniaczyanka | 2017-11-01
Przeczytana: 03 października 2017

Ta książka bardzo długo czekała na mojej półce na swoją kolej. Warto było 😉 Jest świetna! Czyta się szybko, lekko, zabawnie, ale też z morałem. Cieszę się, że przede mną jeszcze 2 książki o dalszych losach Zuzy, bo bardzo ją polubiłam. Tyle wątków musi się jeszcze wyjaśnić 😉😍

Marlena | 2017-01-22

„Co powinna zrobić kobieta, której mąż zamiast ciepła domowego ogniska, woli ganiać po lasach w poszukiwaniu skarbów?”.Czy szarą codzienność, można ukazać w zabawny sposób? „Takie rzeczy tylko z mężem” to świetna opowieść o prawdziwym życiu, o naszych najbliższych, ale przede wszystkim o miłości.. idealna zarówno dla kobiet będących już małżonkami, jak i również dla tych, które dopiero co zamierzają wkroczyć w etap małżeństwa. Powieść wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji i skłania poniekąd do pewnych refleksji. Jest to lekka i przyjemna lektura. Serdecznie polecam!

niezapowiedziana | 2018-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

Już od samego początku czytania na mojej twarzy widniał "banan". Śmieszyły mnie perypetie Zuzki i to bardzo. Dużo ironii w dodatku w tym wszystkim, jak w życiu :) Zuzka miała skupić się na ponownym zdobywaniu męża a tymczasem stale "coś" się działo i stawało jej na przeszkodzie. Powiedziałabym, że ta książka to więcej niż typowe babskie czytadło, bo czytadło kojarzy mi się raczej z nudą i czymś takim bez wyrazu. A tutaj co drugą kartkę śmiałam się pod nosem, bo komentarze Zuzki przypadły mi bardzo do gustu :) Chyba dawno żadna książka nie rozśmieszała mnie aż tak, po prostu co chwilę :)
Ale za to duży minus za liczne literówki i błędy. Bo zdarzały się nawet całe zdania bez ładu i składu. A raczej nie wypada, żeby takie rzeczy znajdowały się w wydanych książkach.

Kris | 2019-03-25
Przeczytana: 14 lutego 2015

Agata Przybyłek genialnie wykreowała swoich bohaterów, i to nie tylko tych głównych, ale także drugoplanowych. Są to postacie z krwi i kości, osoby, które możemy spotkać we własnym otoczeniu. Są po prostu tacy jak my, z własnymi wadami oraz zaletami. Widać, że każdemu z nich autorka poświeciła wiele uwagi, możemy ich wręcz poznać od podszewki, a niejednokrotnie, z którymś z nich się utożsamić. Są to postacie barwne i każda z nich jest inna, po prostu niepowtarzalna.