Kto królem będzie, czy Polak i który Wiersze elekcyjne ostat

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Wydobyte przez autora z XVIII wiecznych rękopisów i po raz pierwszy wydane utwory są nie tylko interesującym dokumentem historycznym i ważnym świadectwem polskiej tradycji politycznej, ale także ciekawym zapisem życia i obyczajowości I Rzeczypospolitej, przenoszacym nas w rozemocjonowany klimat owych czasów. Napisane, potocznym, jędrnym i dowcipnym, jezykiem kreślą żywe, z lekka nawet karykaturalne portrety głównych aktorów ówczesnego teatru politycznego, jakich nie znajdziemy na kartach oficjalnej historii.