dziewczynka z zapałkami

dziewczynka z zapałkami
nie wiem, nm[
literatura piękna
tiger2280

Dziewczynka z zapałkami (Den Lille Pige med Svovlstikkerne) – jedna z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena, pisana prozą; powstała w 1845 roku, wtedy też została opublikowana po raz pierwszy. Fabuła jest silnym nawiązaniem do życia autora, który wywodził się z ubogiej rodziny. Istnieje przekonanie, że baśń ta zawiera głęboki sens oraz ponadczasową wymowę, która po dziś dzień jest aktualnym przesłaniem[1].

źródło opisu: www.wikipedia.org/

źródło okładki: nie wiem co tu mam wpisać!

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!