zarządcy dóbr Eżbiety Sieniawskiej studium z historii mentalności 1704-1726

Wydawnictwo: Historia Iagellonica
838873797X
historyczna

Niniejsza publikacja stanowi zamknięcie trylogii prac powstałych wedle zamysłu prof.dr.Józefa Andrzeja Gierowskiego, poświęconych analizie mentalności szlachty początku XVIII stulecia. Autor ukazuje realia świata, w którym przyszło działać zarządcom latyfundium magnackiego. Prezentuje pozbawione sentymentów arkana życia społeczeństwa sprzed trzech stuleci. Książka podsumowuje dotychczasowe badania na polu historii mentalności, stanowi zarazem odniesienie do badań nad przydatnością wykorzystywanych źródeł historycznych.

PanHrabia | 2016-07-22
Anna | 2016-07-28