Adwokat Włocha

Wydawnictwo: Ridero
Włochy, kuchnia, kultura, obyczaje, prawo, Italia
McD

Jak wybrać nie najdroższe, ale najlepsze włoskie wino, ocet, grappę czy oliwę? Co mówi prawo o wymiarach, sposobie i miejscu uprawy pomidorów wezuwijskich, czosnku polezyjskiego czy szparagów z Bassano del Grappa? Ta książka pozwala spojrzeć na Italię z całkowicie nowej perspektywy. Znajdziecie w niej informacje przydatne dla tych, którzy chcieliby kupić we Włoszech nieruchomość, odmówić przyjęcia mandatu lub założyć firmę. Dowiecie się jak nabyć obywatelstwo i czy warto płacić podatki. Avanti!

Maksymilian D. Czornyj, ur. 1989. Absolwent prawa, współpracuje z włoskimi kancelariami adwokackimi. Zafascynowany nie tylko słońcem Toskanii, ale przede wszystkim przepisami dotyczącymi tego, co i jak się pod nim uprawia. Zwolennik nieetykietowania, ale uważnego czytania etykiet.

źródło opisu: http://www.ksiegarniaorbita.pl/artykul/Maksymilian...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarniaorbita.pl/artykul/Maksymilian...»

Tymko | 2016-06-23

Adwokat Włocha, czyli 10 barów do espresso (i jak dowiedziałem się nie chodzi o lokale), to wyjątkowa książka dla pasjonatów Włoch. Po pozycje związane z Italią sięgam od razu. W tym przypadku nie tylko nie zawiodłem się, ale wspaniale zaskoczyłem dość długą, bo blisku 300 stronicową lekturą. Mimo rozmiarów, czyta się błyskawicznie!
Mnóstwo ciekawych i pożytecznych informacji (jak wynająć we włoszech willę, jak wybrać włoskie wino itd), humoru, idealna książka do relaksującego czytania w wakacje. Wyjątkowe niebanalne anegdoty, co jest nieczęste w książkach o Włoszech! Do tego symptomatyczny komentarz do historii najnowszej (i tej trochę starszej) - w tym zabawnie opisany proces Schettino czy Amandy Knox.
Jedyny minus to pojedyncze błędy edytorskie, co przy ebookach się zdarza. Zdecydowanie polecam!

Raven | 2016-09-05

Autor na wstępie książki przytacza nam trzy sytuacje sądowe. Są one ciekawe, ale mogą wzbudzić w czytelniku obawę, że jest to pozycja, która będzie mówiła tylko i wyłącznie o prawie włoskim. Nic bardziej mylnego! Rzeczywiście prawo to punkt wyjściowy i przewodni książki wydanej przez pana Czornyja, ale mówi o wielu innych rzeczach. Przedstawia nam kulturę Włoch, przedstawia nam historię Włoch, przedstawia nam nawet jak uczył się języka Włoskiego..! Dodatkowo opis książki wcale nie kłamie - naprawdę można z niej dowiedzieć się jak wybrać najlepsze włoskie wino czy oliwę.
Co ciekawe, autor jak na ten rodzaj literatury, ma wyjątkowo lekkie pióro. Wydawać by się mogło, że będzie nas zarzucał suchymi faktami i to jeszcze przedstawionymi w bardzo.. sztywny, prawny sposób. Jest wręcz przeciwnie - Czornyj pisze w bardzo przyjemnie "dla oka", ponadto wtrąca wiele anegdotek, które dodają lekturze wiele uroku....

Aleksandra | 2016-08-01
Przeczytana: 30 lipca 2016

Wyobraźcie sobie słoneczne popołudnie. Siedzicie w ogródku przed kawiarnią, pijecie kawę, a dawny znajomy opowiada anegdotki z podróży do Włoch. Taka wizja chyba najlepiej oddaje moje wrażenia z lektury Adwokata Włocha.

Książka zawiera zbiór anegdot, opowiadań i informacji na tema życia Włochów, ich kultury, obyczajowości i, oczywiście, prawa. To nie są ani suche fakty, ani sztywne cytaty z ustaw, raczej poradnik jak przetrwać we Włoszech i jak czerpać największą przyjemność z pobytu tam. Poszczególne rozdziały składają się z przedstawienia najważniejszych informacji i anegdotek, które mniej lub bardziej są z nimi powiązane a dotyczą albo doświadczeń autora, albo znanych rozpraw sądowych. Jak to z anegdotami bywa, czasem powodują chaos, bo odbiegają od głównego tematu, do którego autor później wraca. Niestety parę razy przez to miałam problem z odnalezieniem się w treści.

Wrażeniu słuchania opowieści a nie czytania książki pomagał język Adwokata Włocha. Pełen potocyzmów i...

virgo | 2016-07-17

Pozycja która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Trafiła w moje ręce jako jedna z szeregu lektur "na plażę", do poczytania o Włoszech. Wbrew opisów prawo to tylko punkt wyjścia do wspaniałych historii o Italii, jej historii, kulturze, sztuce i kulinariach. Do tego, jak się wydaje oparte na faktach, zabawne opowieści autora z różnych regionów.
Książka zdecydowanie do polecenia, jedna z najlepszych o takiej tematyce jakie czytałam. Mam szczerą nadzieję że kiedyś pojawi się jej druga część i będę miała okazję znów zaczytac się w niej na plaży

Wuwuzelistka | 2016-08-05

Niezwykła książka. Spodziewałam się czegoś całkowicie innego, być może stąd moje wielkie, pozytywne zaskoczenie. Nastawiałam się na dłużyzny z rozważaniami prawnymi, trafiłam na wspaniałą opowieść o Włoszech, zawierającą mnóstwo ciekawych porad. Do tego anegdoty, wątki autobiograficzne i mnóstwo humoru, który czyta się Adwokata Włocha bardziej jak zabawną powieść niż poradnik czy literaturę faktu. Dwie odjęte gwiazdki są za to, że nie ma formy papierowej.

janciaczyta | 2016-08-26

Książkę kupiłam jako polecana na wakacje. Rzeczywiście lekkie, przyjemne pióro,do tego dużo humoru i ciekawych historii świetnie nadają się do poczytania przy wypoczynku. Jako wyznawczyni włoskiej kuchni byłam dodatkowo zadowolona. Teraz wiem na które wina patrzeć w sklepie a które odpuścić. Świetny pomysł na książkę i bardzo dobra realizacja.

WitczakIlona | 2016-12-01

Nie wiem dlaczego nie wyszczególniono, że książka jest dostępna nie tylko jako ebook, a także w normalnej formie. Przynajmniej nie udało mi sie znaleźć odnośnika do księgarni z papierową wersją (na pewno co najmniej alimero, gdzie sama kupiłam).
Co do pozycji. Bardzo ciekawa, jak już wspomniano nie mająca nic wspólnego z prawniczym bełkotem. To raczej zbiór anegdot i autobiograficznych przypowiastek o życiu i pracy we Włoszech. Mogłaby być dłuższa, bo potok ciekawostek kończy się zbyt szybko i pozostawia pewien niedosyt. Ale może to właśnie zaleta i nadzieja na dalsze części? W końcu życie pisze najlepsze scenariusze.
Jedna z książek, które zainteresowani Włochami powinni bezwzględnie przeczytać!

Tylkomagiaslowa | 2016-07-31
VeroModna | 2016-07-26