Człowiek, który czynił cuda

Tłumaczenie: Antoni Lange
Wydawnictwo: Fundacja Festina Lente
The Man Who Could Work Miracles
Aerethril

Kto z nas nie marzył, aby stać się choć na moment otrzymać możliwość czynienia rzeczy niemożliwych? Opowiadanie H. G. Wellsa dotyka tematu granicy władzy człowieka nad światem i innymi bytami. Czy prosty człowiek, do tego ateista i sceptyk, może skutecznie panować nad swoją siłą sprawiania tego, czego tylko zapragnie? Opowiadanie ,,The Man Who Could Work Miracles" po raz pierwszy ukazało się...

Opowiadanie ,,The Man Who Could Work Miracles" po raz pierwszy ukazało się w 1898 roku w magazynie „The Illustrated London News”. Polskie wydanie oparto na tłumaczeniu Antoniego Langego z 1904 roku.

źródło opisu: Fundacja Festina Lente, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Buka | 2017-11-04
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2017
Przeczytana: 09 listopada 2017

Ciekawa opowiastka. Z morałem.