Uwaga, dochodzę! W 80 orgazmów dookoła świata

Tłumaczenie: Barbara Wittenberg
Wydawnictwo: Czarna Owca
Achtung, ich komme!: In 80 Orgasmen um die Welt
ew_cia

Henriette Hell uwielbia seks i wszelkie erotyczne eksperymenty. To, że podczas stosunku nie osiąga orgazmu, nie jest dla niej problemem. Sprawia jednak, że jej partnerzy czują się kiepskimi kochankami. Wciąż robią jej wyrzuty. Henriette ma tego dość. Postanawia wyruszyć w podróż dookoła świata, by przespać się z wieloma mężczyznami i dowiedzieć, czy z mieszkańcami innych krajów łatwiej osiągnąć rozkosz.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

Betty | 2017-06-19
Przeczytana: 03 maja 2017

lekka lektura. Ciekawe z punbktu widzenia naszej polskiej obyczajowości.
[czytałam e-book ale nie ma tu tego wydania :)]

modiglovinne | 2017-04-10
Przeczytana: 01 listopada 2016

Pokładałam wielkie nadzieje, no i nie wyszło. Książka 'miejska', do pociągu, do autobusu, być może już wyrosłam z tego typu opowieści.

Melania | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Książka łatwa, miła i przyjemna w czytaniu. Tytułowych 80 orgazmów można się nie doliczyć, ale jest ich dość sporo. Książka jednak bardziej opowiada o doświadczaniu władnego ciała i świadomości własnej wartości. Przypominała mi troche "Jedz, módl się, kochaj" z wątkami erotycznymi :)

Beata Anchim | 2017-03-13
Przeczytana: 12 marca 2017

książka wciąga - tak jak wciąga tematyka szczytowania - zazdroszczę autorce takiej śmiałości i otwartości na relacje - odwagi i bezpośredniości - cóż rozprawka o rozchylaniu nóg i umysłu :)

mysz_książkowa | 2016-11-15
Przeczytana: 03 listopada 2016

Na chwilę obecną nie mam faceta, co z pewnością wpływa na odbiór książki. To nie jest żaden poradnik, raczej dziennik z podróży okraszony seksualnymi przygodami. Spostrzeżenia na końcu każdego rozdziału pokrywają się z poradami, które możemy spotkać z podobnej maści poradnikach. Bardzo zabawna lektura, szkoda tylko że nie przestrzega przed zgubnymi skutkami przygodnego seksu. Z drugiej strony w końcu jesteśmy dorośli, a przynajmniej niektórym tak się wydaje :)

KobieceRecenzje365 | 2016-09-28

Muszę Wam się do czegoś przyznać... Dałam się nabrać. Wzięłam tę książkę, bo zaciekawił mnie tytuł, ale niczego więcej o niej nie wiedziałam. Sami przyznacie, że jest on intrygujący, a ja jako nałogowa czytelniczka erotyków, romansów i literatury dla kobiet, spodziewałam się... Hmmm...? No właśnie. Czego ja się spodziewałam? Na pewno nie tego co otrzymałam, ale... Nie zawiodłam się. Ta książka jest świetna. To nie jest poradnik, bo autorka przedstawia nam wydarzenia w formie reportażu, ale wszystko po kolei.

Temat seksu jest nadal tematem tabu. Orgazm? O nie, o tym też się nie mówi. Dlaczego? Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie, gdyż ja nie mam z tym problemu. Co prawda w każdej popularnej teraz gazecie znajdziemy artykuły na ten temat, ale raczej nikt nie traktuje tego poważnie. Może właśnie dlatego ta książka tak bardzo mi się spodobała? Bohaterka (Niemka) rozczarowana swoimi dotychczasowymi kochankami, postanawia wyruszyć w podróż dookoła świata w poszukiwaniu...

Alicja Górska | 2016-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Autorka przyznaje, że tytułowe osiemdziesiąt orgazmów to tylko chwyt marketingowy – w rzeczywistości nie osiągnęła ich aż tylu. Nie ma to zresztą żadnego znaczenia, bowiem „Uwaga, dochodzę!” wydaje się wartościowe z zupełnie innych powodów niż potencjalna odpowiedź na pytanie, jak mieć orgazm przy każdym zbliżeniu. Wyprawa Hell niesie przesłanie by nie bać się siebie, by nie oglądać się na innych i próbować tego, czego pragniemy, a być może się wstydzimy – zupełnie bezzasadnie. Niemka zachęca do akceptacji siebie i czerpania z życia pełnymi garściami, a ponadto nie pozwalania na tłamszenie się przez wszechobecne konwenanse i absurdalne zasady. Innymi słowy: chcecie czerpać przyjemność z życia czy seksu? To wreszcie sobie na to pozwólcie!

Buchling | 2016-07-30
Przeczytana: 2016 rok

Rewelacja! Książka w formie reportażu nie poradnika, których mamy od zatrzęsienia! Nie mówi, co mamy robić, tylko odkrywa. Tłumaczy, pokazuje rzeczy takimi jakimi są. Świetnie napisana, czyta się szybko. Chętnie przeczytałabym więcej, posłuchała o kolejnych miastach. Autorka przybliża nam kulturę krajów, które odwiedza jest to swego rodzaju świetny, poboczny bonus. Jeżeli, któryś z Panów będzie się zastanawiał czy to książka tylko dla kobiet to odpowiadam, że zdecydowanie nie! Każdy mężczyzna powinien ją przeczytać. Zdecydowanie polecam!

Jeśli zastanawiacie się, czy warto sięgnąć po tę książkę, koniecznie zapoznajcie się z moją recenzją ^_^