Manipulacja

Wydawnictwo: Psychoskok
literatura piękna
Monika

Jeśli kiedykolwiek bałeś się czegoś tak mocno, że nie mogłeś oddychać, z pewnością utożsamisz się z bohaterami. April i Tyler zostali rzuceni na głęboką wodę, a ich wewnętrzne lęki stały się rzeczywistością. Kto wygra tą walkę – ludzie czy potwory? Strach ma wielkie oczy, nie daj się zmanipulować. Głównymi bohaterami są April i Tyler, których największe lęki stały się rzeczywistością. Nie...

Strach ma wielkie oczy, nie daj się zmanipulować.

Głównymi bohaterami są April i Tyler, których największe lęki stały się rzeczywistością. Nie mogą dać się zmanipulować przez strach, bo stracą nadzieję i szansę na ucieczkę, a tym samym i życie. Walczą o wolność i wewnętrzny spokój. Niedługo później poznają rodzeństwo Dianę i Austina, którym nie udało wygrać z lękami swoich umysłów. Ale to dzięki nim i Tony’emu dotrwali do momentu konfrontacji ze strachem. Między głównymi momentami akcji poznajemy tajemnice, które ukrywali bohaterowie z nadzieją, że nigdy nie ujrzą światła dziennego.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Wivel | 2019-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2019

„Miłość potrafi człowieka zgubić, zranić... ale nienawiść jest sto razy bardziej okrutna.”

Uczucia to silne zjawisko, ale strach to coś, czego nie da się w żaden sposób ustrzec. Towarzyszy nam zawsze wtedy, kiedy jest najmniej potrzebny.

„Manipulacja” odkrywa coś, czego prawdopodobnie jeszcze nie doświadczyłeś, albo nie chcesz się przed sobą przyznać, że dałeś się zmanipulować zwykłemu lękowi, który powinien być pod twoją kontrolą. Ludzki umysł potrafi wiele znieść, ale i wykreować. Dlaczego by nie spróbować zawalczyć i uwolnić się od czegoś, co niszczy ci życie od samego początku. Ciągle się czegoś boimy, nie zawsze mamy odwagę stawić temu czoła. Ale jesteśmy w stanie. Część nas czuje mobilizację do walki, ale druga część… jest silniejsza.

Pozwól, by bohaterowie „Manipulacji” zabrali cię w świat, którego nie znasz, ale chciałbyś poznać. Pokierują cię drogą, którą prawdopodobnie na początku będziesz bał się iść, ale nauczą cię jak poradzić sobie ze strachem. „-Wszystko się...

Monika | 2019-01-08
Przeczytana: 08 listopada 2018

Powieść pełna jest zwrotów akcji i dynamicznych przygód, co jest niewątpliwie znacznym jej atutem, gdyż nie pozwala wyobraźni czytelnika zapaść w jakiś letarg czy chociażby indyferencję. Bo czy można być emocjonalnie obojętnym i nie czuć strachu, gdy jedna z głównych sylwetek – April – znajduje się w poważnym zagrożeniu życia:

„Nagle klamka zaczęła się mocno ruszać. April odskoczyła do tyłu i wpadła do wanny. Gdy się z niej wygrzebała, drzwi były już otwarte. Nagle została złapana za włosy i wyciągnięta z pokoju. Zaczęła piszczeć i szarpać się, ale nie miała szans, Tyler przeciągnął ją przez cały salon i rzucił na kanapę. Mimo okropnego bólu głowy, zebrała w sobie siły i pobiegła do kuchni. Wiedziała, że tam znajdzie więcej przedmiotów do obrony. Dopadła jakiś nóż i odwróciła się. Chłopak był już przy niej i znów złapał ją za włosy. Wtedy wbiła ostre narzędzie w ramię chłopaka. Zaczął wrzeszczeć, a jego oczy wróciły do czekoladowego koloru. Upadł na kolana, a April, w totalnym...

wercix99 | 2016-08-09
Przeczytana: 11 lipca 2016

April i Tyler, główni bohaterowie książki, to pozornie całkiem przeciętne osoby, które nawet nie wiedzą o swoim istnieniu. Przewrotny los sprawi jednak, że ich drogi się skrzyżują i pewnego dnia obydwoje wylądują w tym samym miejscu - w domu, w którym straszy, i z którego nie da się tak łatwo wyjść, jakby im się wydawało.
April od dziecka nawiedzana jest przez dziewczynkę, której twarz pokrywają blizny. Natomiast Tylera prześladuje mężczyzna w czarnym płaszczu. Walka, jaką przyjdzie im stoczyć, nie będzie łatwa. Czy uda im się przezwyciężyć swoje umysły? Czy uczucie, które ich połączy, przetrwa?
"Nie mogła tego znieść. Jego ból był jej bólem. [...] Chciała mu pomóc. Tak cholernie chciała, a nie mogła.
Choć nie przepadam za literaturą fantasy, to "Manipulacja" zaciekawiła mnie swoim opisem. Jednak przez pierwsze 100 stron nie potrafiłam połapać się w tej książce i już miałam ją odłożyć, gdy nagle akcja lekko przyspieszyła i naprawdę zaczęło się coś dziać. Dopiero od połowy książki...

Anna | 2016-07-10
Na półkach: Przeczytane, Współpraca, 2016

Próbujemy uniknąć wpływu, jaki wywierają na nas inni – co jednak, kiedy stajemy się ofiarami manipulacji własnego umysłu? Kiedy wyobraźnia płata nam figle, wyolbrzymiając każdy szelest w pustym, ciemnym pomieszczeniu i gdy prześladują nas koszmary, od których nie potrafimy się uwolnić?

Kilku zwykłych nastolatków budzi się w obcym miejscu. Wyrwani z bezpiecznej rzeczywistości i zmuszeni do konfrontacji z imaginacją największych lęków, przenoszeni z jednego świata do drugiego, walczą z potworami, zdobywają doświadczenie i wiedzę – o innych ludziach i samych sobie.

,,Manipulacja” Julii Buzdygan to wielowątkowa powieść o dorastaniu, walce o marzenia i pokonywaniu słabości. Dynamiczna, pełna refleksji i nowego spojrzenia na psychikę młodej osoby, z pewnością przypadnie do gustu nie tylko nastolatkom, ale i osobom dorosłym. Serdecznie polecam.

Aleksandra | 2016-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2016

Czy będąc jeszcze małym brzdącem baliście się koszmarów? A może potworów czyhających na Was pod łóżkiem? Ja tak, i to bardzo! Jednak z wiekiem strach stawał się coraz mniejszy, aż w końcu minął. A jak było w Waszym przypadku?

April i Tyler, nieznający się wcześniej bohaterowie, w niewyjaśnionych okolicznościach pojawiają się w domu, z którego nie ma wyjścia. Jednak nie jest to taki zwykły dom. W tym domu straszy! Para jest nękana przez ich nocne koszmary. Duchy nawiedzają ich, robiąc im krzywdę fizyczną i psychiczną. Czy tej dwójce uda się uciec i uratować swoje życie? Czy uczucie rodzące się między nimi przetrwa?

Jeśli mam być szczera, zupełnie nie tego się spodziewałam po książce, której opis wskazuje na zwykłą, niczym nie zaskakującą powieść. W trakcie czytania bardzo się zdziwiłam, ale nie mogę powiedzieć, że było to do końca pozytywne zaskoczenie.

Zamiast historii zgodnej z opisem z tyłu powieści, dostajemy wielowątkowe opowiadanie. Mimo tego, że cała fabuła jest w miarę...

Mefiozos | 2016-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Cudowna książka, genialne zwroty akcji i bezproblemowe przeskakiwanie między akcjami, dobre wprowadzenie nowych bohaterów oraz przecudowna fabuła sprawiają, że nie da się jej nie pokochać!