W objęciach nocy

Tłumaczenie: Ewa Chmielewska-Tomczak
Cykl: Saga rodziny Coleman (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
Sunset embrace
Marczewek

Lydia Bryant jest w ciąży. Jej dziecko jest wynikiem gwałtu, a młoda dziewczyna musi uciec przed swoim prześladowcą. Gdy w drodze zaskakuje ją poród, jest bezradna. Nie umie i nie chce pomóc dziecku przyjść na świat. Sama też woli umrzeć. Lydię znajdują dwaj chłopcy, którzy zabierają ją do swojego domu. Ich matka z zaangażowaniem opiekuje się dziewczyną. W tym samym czasie piękna i elegancka...

W tym samym czasie piękna i elegancka Victoria, ukochana żona Rossa Colemana, rodzi dziecko, ale umiera przy porodzie. Ross musi sam opiekować się z noworodkiem. Mamką małego Lee zostaje Lydia. Dziewczyna cały czas ukrywa prawdę o swojej przeszłości. Przeszłości, która ją odnajduje...

Ross jest zafascynowany Lydią, ale ma dylemat moralny – jego żona zmarła tak niedawno. Poza tym on również skrywa mroczną przeszłość. Czy tych dwoje zaufa sobie na tyle, żeby stworzyć rodzinę?
Sandra Brown – amerykańska pisarka, autorka ponad 70 romansów, a także powieści kryminalnych i historycznych. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i wydane w 80 milionach egzemplarzy. W Polsce ukazały się m.in. „Okruchy zła“, „Mistyfikacja“, „Alibi“, „Deadline“, „Tornado“, „Wyrok śmierci“, „Rykoszet“, „Oblężenie“.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Ciekawa historia którą bardzo szybko się czyta. Jak dla mnie, w książce jest za dużo identycznych opisów aktów seksualnych a "brodawka i jej ciemna otoczka" jest praktycznie w każdym rozdziale.....

Nopalchan | 2018-08-15

Opis na okladce byl ciekawy, wiec siegnelam po ksiazke. Przeczytalam az 60 stron - mam wrazenie, ze glowna postac to nawet nie najbardziej nieszczesliwa na swiecie Mary Sue, ale jej ''nabrzmiale od mleka, ponetne piersi nie mieszczace sie w staniku'',co trzeba oczywiscie podkreslac co strone/dwie strony tak jak slowo dziwka, reszte przemilcze. Stanowczo dla fanow gatunku, ja nim niestety nie jestem.

claudia_1 | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

ok

aliss80 | 2018-04-07
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Jak lubię książki Sandry Brown, tak "W objęciach nocy" bardzo mnie rozczarowało. Przez 95% książki praktycznie nic się nie dzieje. Historia Russa i Lydii niczym szczególnie się nie odróżnia, od tysiąca innych książek o tej tematyce. Plus historia osadzona w czasie wojny secesyjnej, nie jest dla mnie. Opis książki jest ciekawy i zachęcający, treść niestety nie. Zakończenie również rozczarowuje.

monaliza159 | 2018-03-20

świetna, lekka lektura

Ashka | 2018-03-04
Przeczytana: 25 lutego 2018

Książka ta przywędrowała do mnie z wymiany Drugie Życie Książki. Ot tak się przeczytało, a choć nie jest to żadna nowość (premiera miała miejsce w 2016), to tak jakoś zechciało mi się zrecenzować, żeby nie wyjść z wprawy ;)

Powieść ta ukazuje losy dwójki bohaterów: młodej ciężarnej kobiety Lydii Bryant, ofiary gwałtu, która ucieka przed swym prześladowcą, oraz Rossa Colemana, którego ukochana żona Victoria umiera przy porodzie.
Kiedy zaskoczona przez poród Lydia rodzi w lesie, jej dziecko umiera, a wycieńczoną dziewczynę znajdują chłopcy z obozującej w pobliżu karawany. Dziewczyna trafia pod opiekę matki chłopców, a dzięki życzliwości ludzi z karawany szybko wraca do zdrowia. W tym samym czasie na świat przychodzi dziecko Victorii i Rossa Colemanów, jednak Victoria umiera przy porodzie. Mamką chłopca zostaje Lydia i w takich okolicznościach poznaje Rossa. Początkowa wzajemna niechęć bohaterów przeradza się w pożądanie, a później w miłość. Obydwoje jednak wciąż zmagają się z...

niklasza | 2018-02-13

Wciągająca, fajnie się czytało.

Monika | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

Lekka lekturka na pochmurne popołudnie.
cz 1
Typowy romansik.

książek: 2016
palalela | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Biorąc w łapki 3. z rzędu książkę pani Brown spodziewałam się wszystkiego, ale nie romansu historycznego! Ale zaczęło się z przytupem i do ostatniej strony zaskakiwało (pojęcia nie miałam, ile może przytrafić się podczas jednego przejazdu karawany przez Stany!)i... wywoływało rumieńce na mej niemłodej już twarzy (sceny erotyczne pierwsza klasa), że czytałam z zapartym tchem do samego końca. Bardzo sympatyczna i mało ambitna to lektura. Polecam biorąc się za 2.część sagi o rodzinie C.

Gabi | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017

Poleciła mi ją Pani z biblioteki z zachwytem na twarzy. Sceptycznie nastawiona zabrałam i stwierdziłam, że sama ocenię. Nie należę do fanów Pani Brown, kiedyś bardzo dawno coś przeczytałam tej autorki i jakoś nie przypadło mi do gustu.
Jestem świeżo po lekturze " W objęciach nocy". Książka łatwa, prosto napisana, może z ciekawym wątkiem....
Nie zmusza do głębszych refleksji, nie zaciekawi opisem przyrody podczas podróży karawaną, ale za to dawką erotyzmu się nie powstydzi. Może to i złe porównanie, ale w pewnym momencie podczas lektury skojarzyła mi się powieść o Grey'u, osadzona tylko w innym czasie i miejscu.