The Moth Catcher

7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Moth Catcher
angielski
annamagdalena

Siódma książka Ann Cleeves, której główną bohaterką jest Vera Stanhope. Życie płynie spokojnie w Valley Farm do czasu szokującego odkrycia. Jeden z mieszkańców znajduje zwłoki młodego mężczyzny. Na miejsce przybywa detektyw Vera wraz ze swoimi współpracownikami. Kiedy odkrywają tożsamość mężczyzny i udają się do domu, w którym czasowo mieszkał, znajdują kolejne zwłoki. Żeby rozwiązać zagadkę...

Żeby rozwiązać zagadkę i dowiedzieć się prawdy Vera musi wniknąć w sprawy lokalnej społeczności. Społeczności, która okazuje się zamknięta i klaustrofobiczna. Społeczności, która ma ukryte głęboko sekrety...

źródło opisu: www.panmacmillan.com

źródło okładki: www.panmacmillan.com

nulla | 2019-01-07
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Porządny, klasyczny angielski kryminał. Mamy małą społeczność, w której wszyscy wszystko o wszystkich wiedzą, a jednocześnie udaje im się zachowywać mnóstwo mrocznych tajemnic. Jednocześnie dostajemy kolejną porcję życia Very i jej współpracowników - bardzo żywe i wciągające.
Vera w ogóle, jako osoba kompletnie wbrew wszystkim wymogom i standardom, jest dla mnie inspiracją i nauczką zarazem. Czytanie o jej kolejnych śledztwach uświadamia mi, że wszyscy są dziwni. I za to też lubię kryminały Ann Cleeves.

annamagdalena | 2016-06-19

Pierwsza książka na emigracji, więc już mam do niej sentyment.
Mamy dwa ciała. Dwóch mężczyzn. Młody chłopak i mężczyzna w średnim wieku. Obaj zabici tego samego dnia. Różne miejsca zbrodni. Różne narzędzia. Ale czy dwa zabójstwa w małej dolinie mogą nie być ze sobą związane?
Od początku znamy wszystkich bohaterów powieści. Ich zwyczaje, codzienne życie, rozrywki. Ale to niemożliwe, by któryś z nich był mordercą!
Kolejne zabójstwo. Dochodzenie przyspiesza. I w końcu jest rozwiązanie. I nie, morderca nie wyskakuje jak diabeł z pudełka, cały czas tam był.
Książka nie przetłumaczona jeszcze na język polski. Warto po nią sięgnąć. Zmienia perspektywę, pokazuje zło tuż obok, za ścianą. Ciekawa, niejednostronna.

Anna | 2019-05-02
elka | 2019-02-24