Potop

Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 14)
Wydawnictwo: Amber
Flood Tide

Na bagnach Luizjany powstaje zdumiewająca konstrukcja. Jeśli chiński potentat zrealizuje swój plan, Nowy Orlean zniknie z powierzchni ziemi. Dirk Pitt wypowiada mu prywatną wojnę.

Radosław | 2014-06-15

Jedna z moich ulubionych książek Cusslera. Jak zwykle Dirk Pitt ratuje Stany Zjednoczone. Ciekawa intryga, wartka akcja, trochę humoru i odrobina historii. Polecam jako lekką książkę przygodową.

wiejskifilozof | 2012-03-12

To książkę polecam tylko dla najbardziej zagorzałych fanów autora . Do bólu przewidywalna , bazująca na typowym stereotypie o Chinach chcących podbić świat .

Zofia | 2011-05-26
Przeczytana: czerwiec 2011

Kolejna ciekawa przygoda Dirka Pitta :)

madziq | 2011-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2011

Trudno mi tu o obiektywizm.... Po prostu uwielbiam wszystkie książki Cussler'a. I prawie każda jest dla mnie świetna. Każda mnie wciąga swoją akcją, niezależnie czy bohaterem jest Dirk Pitt, jak tutaj, czy Kurt Austin.

Za każdym razem podziwiam wiedzę autora na temat świata podwodnego...
I umiejętnośc trzymania akcji w napięciu.

Juz zaczynam następną jego książkę.

angelocaido | 2012-03-31

Najlepsza książka przygodowa jaką czytałam. Znajdą się w niej momenty wzruszenia, śmiechu nawet do łez jak i lęku. Gorąco polecam, mimo że bywają rozdziały dość zniechęcające do dalszej lektury, jednakże potrzebne do jej całkowitego zrozumienia.

awesta | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Przewaga filmu nad książką jest taka, że obejrzenie miałkiego obrazu zajmuje góra dwie godziny, natomiast na miałką powieść należy poświęcić kilka wieczorów. Przewidywalna, pełna infantylnych, szablonowych dialogów i postaci a przez to wszystko nudna i wydumana.

Karolina | 2010-09-19
Na półkach: Sensacja, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2010

Typowa książka o przygodach Dirka Pitta: jest wielka, obrzydliwa gruba ryba, która chce zawładnąć światem albo w inny sposób zrobić mu gugu i jest Dirk Pitt, który ma ją powstrzymać. Od cała filozofia.

Lektura dość łatwa i przyjemna. Bez wydumanej głębi, ale także bez przerysowanych scen. Choć oczywiście Pitt musi rozwalić wszystkich niemal własnymi rękami.

Przemek | 2015-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2015

Literatura, która świetnie nadaje się do odprężenia. Nie wnosi niczego do naszego stanu wiedzy ale zapewnia rozrywkę, niestety dość przewidywalną i schematyczną z bohaterem mocno odrealnionym typu He-Man. W przypływie dużej ilości czasu wolnego pewnie powrócę do innych opowieści o Dirku Pitcie ale na razie wystarczy.

MarK1989PL | 2015-11-04

Jedna z moich ulubionych, jeśli nie ulubiona książka Cusslera, gdzie intrygę (no dobrze wielka nie jest, jeśli chodzi o zagmatwanie, ale jeśli o rozmiary to tak), akcję i jej tempo doprowadził do takiej perfekcji, że całość jest kwintesencją książek o przygodach Pitta. Nic tylko pochłaniać stronę za stroną.

pola24 | 2016-11-12
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane